УКРАЇНА

Нафтогаз отримав від Газпрому повідомлення про розірвання контрактів

5 березня, 2018 17:14
УКРАЇНА/Нафтогаз отримав від Газпрому повідомлення про розірвання контрактів
Зберегти
Вигляд
Нафтогаз України отримав дані від російського Газпрому щодо наміру останнього звернутися в арбітраж для розірвання контракту на поставки газу.

Нафтогаз України отримав дані від російського Газпрому щодо наміру останнього звернутися в арбітраж для розірвання контракту на поставки газу.

Про це під час брифінгу заявив директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

«Ми ретельно вивчаємо інформацію. Поки що можемо зауважити, що для нас дуже важливим є збереження транзиту газу територією України і надійсність постачання газу як українським споживачам, так і європейським. Тому будь-які дії, які будуть цьому загрожувати, не будуть підтримані з нашого боку», — сказав Вітеренко.

Він наголосив, що отримане з боку російської компанії повідомлення стосується лише наміру Газпрому звернутися в арбітраж.

Ця процедура займатиме довший час.

«За контрактом на постачання газу є 30 днів, протягом яких сторони мають спробувати дійти певної згоди. І тільки після того, яка її не дійшли, одна зі  сторін має право звернутися в арбітраж», — пояснив Вітренко.

Щодо контракту на транзит газу він додав, що для переговорів є 45 днів.

5 березня Газпром заявив, що направив офіційне повідомлення Нафтогазу про розірвання контрактів.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні.Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Більше про:
# Газпром
Пов`язані новини