Найбільша енергетична компанія Австрії заявила, що ЄС має підтримати будівництво «Північного потоку-2»
Голова правління компанії OMV, яка є найбільшою нафтогазовою компанією Австрії та Центральної Європи, заявив, що ЄС робить не достатньо зусиль для того, аби забезпечити продовження будівництва російського трубопроводу «Північний потік—2».
Про це голова OMV Райнер Зеле повідомив під час Європейської газової конференції, передає «Интерфакс».
«Ситуація з «Північним потоком-2» викликає занепокоєння з мого боку. Як може так скластися, що ви вкладаєте у проєкт мільярди євро, який законно схвалено всіма сторонами, а потім цей проєкт зупиняється через екстериторіальних санкцій, які вводяться в односторонньому порядку без консультації навіть з ЄС?», — повідомив Зеле під час свого виступу.
Він зазначив, що Європейський Союз робить недостатньо для того, аби забезпечити подальше будівництво «Північного потоку-2».
«Європа повинна боротися за незалежність енергопостачання на наш континент, адже на кону незалежність нашого промислового сектору», — додав голова австрійської енергетичної компанії.
Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії, зокрема OMV.
«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.
Як ми повідомляли раніше, США вимагали від компаній-підрядників, які займаються будівництвом газопроводу «Північний потік-2» згорнути роботи до 20 січня, інакше їм загрожують санкції.
21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.
Добудувати газопровід в обхід санкцій США могли б російські кораблі, однак єдине судно, спроможне на це, знаходиться на Далекому Сході Росії. Для того, щоб відновити будівництво «Північного потоку-2», цьому кораблю потрібно пливти до данських вод близько 2 місяців. Попри це, у Німеччині очікують на завершення будівництва у другій половині 2020 року.
- Поділитися: