Голова правління компанії OMV, яка є найбільшою нафтогазовою компанією Австрії та Центральної Європи, заявив, що ЄС робить не достатньо зусиль для того, аби забезпечити продовження будівництва російського трубопроводу «Північний потік-2».

Про це голова OMV Райнер Зеле повідомив під час Європейської газової конференції, передає «Интерфакс».

«Ситуація з «Північним потоком-2» викликає занепокоєння з мого боку. Як може так скластися, що ви вкладаєте у проєкт мільярди євро, який законно схвалено всіма сторонами, а потім цей проєкт зупиняється через екстериторіальних санкцій, які вводяться в односторонньому порядку без консультації навіть з ЄС?», — повідомив Зеле під час свого виступу.

Він зазначив, що Європейський Союз робить недостатньо для того, аби забезпечити подальше будівництво «Північного потоку-2».

«Європа повинна боротися за незалежність енергопостачання на наш континент, адже на кону незалежність нашого промислового сектору», — додав голова австрійської енергетичної компанії.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії, зокрема OMV.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Як ми повідомляли раніше, США вимагали від компаній-підрядників, які займаються будівництвом газопроводу «Північний потік-2» згорнути роботи до 20 січня, інакше їм загрожують санкції.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Добудувати газопровід в обхід санкцій США могли б російські кораблі, однак єдине судно, спроможне на це, знаходиться на Далекому Сході Росії. Для того, щоб відновити будівництво «Північного потоку-2», цьому кораблю потрібно пливти до данських вод близько 2 місяців. Попри це, у Німеччині очікують на завершення будівництва у другій половині 2020 року.

Поділитись: