Низка найбільших компаній та брендів з виробництва взуття, серед яких Adidas, Nike, Foot Locker, написали відкритого листа президенту США Дональду Трампу, у якому назвали мита, які він планує ввести на взуття з Китаю, «катастрофою».

Відповідний відкритий лист розмістили на сайті асоціації виробників та продавців взуття, передає CNN.

«Будь-яка дія щодо збільшення мит на взуття, вироблене у Китаї, матиме негайний та довготривалий ефект на американців та американські родини. Це загрожуватиме економічній життєздатності компаній нашої галузі», — йдеться у листі виробників взуття до Трампа.

Зокрема, асоціації підрахували, що запровадження нових мит на китайський імпорт до США, серед якого буде і взуття, призведе до підвищення витрат американців на купівлю кросівок та іншого взуття на 7 мільярдів доларів щороку.

Зазначається, що частка Китаю серед імпорту взуття до США складає 72%. Більшість провідних американських та європейських брендів, що працюють у країні, давно перенесли своє виробництво до Китаю та звідти завозять свої товари до США.

Нові мита США на товари китайського імпорту складуть 25% від вартості — саме на стільки здорожчають китайські товари у США після набуття чинності мит. Тоді ж під дію американських мит потрапить весь китайський імпорт, загальна вартість якого щороку складає понад 525 мільярдів доларів.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Напередодні Трамп заявив, що Китай «зриває» торговельну угоду. У Китаї закликали США піти на зустріч в укладанні нової торговельної угоди.

8 травня США вирішили підвищити мита на певні категорії товарів з Китаю з 10% до 25% за загальною вартістю 200 мільярдів доларів. Китай пообіцяв вжити заходів у відповідь.

Після рішення про зростання тарифів обвалилися фондові ринки Азії та Європи. Також впали ціни на нафту та сировину.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile