НАТО планує схвалити заходи для стримування агресії РФ в Азовському і Чорному морях

Голови міністерств закордонних справ країн—членів НАТО на саміті 3—4 квітня у Вашингтоні планують розглянути та схвалити пакет заходів, спрямованих на стримування російської агресії у Чорноморському регіоні.

Про це заявила постійна представниця США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон на брифінгу.

За словами Гатчісон, серед заходів, які планує ухвалити Альянс, є спостереження з повітря і збільшення кількості кораблів країн НАТО в Чорному морі.

«Йдеться про пакет, що зміцнює розвідку, повітряну розвідку, а також збільшує кількість кораблів НАТО, які вирушають у Чорне море для гарантії безпечного проходу українських судів через Керченську протоку в Азовське море», — заявила представниця США.

Дипломатка зауважила, що його планують ухвалити, зокрема, щоб гарантувати безпечний прохід українських суден через Керченську протоку й Азовське море. Вона додала, що НАТО має бути певним, що ці води відкриті для вільного судноплавства і «що країни Чорноморського басейну та розташовані навколо убезпечені від російського втручання».

«Дуже важливо, щоб Румунія, Болгарія та Україна, як і Грузія, мали гарантії безпеки в Чорному морі як для судноплавства, так і щодо безпеки на суші», — наголосила Гатчісон.

Вона також нагадала про затримання трьох українських військових кораблів у Керченській протоці та захоплення моряків з цих суден у листопаді 2018-го.

«Це неприпустимо, що вони утримують українських моряків у в’язниці в Москві прямо зараз. І отже, ми маємо намір запевнитися, що маємо можливості стримати дуже агресивну Росію», — заявила представник США при НАТО.

Крім того, вона нагадала, що Росія розміщує все більше озброєння в анексованому Криму, який залишається частиною України.

Раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати Америки непохитно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України.

Крім того, 15 березня у Міністерстві фінансів США запровадили санкції проти шести осіб і восьми організацій через агресію Росії в Керченській протоці. Крім того, Канада запровадила санкції проти 114 осіб та 15 компаній через агресію РФ у Чорному і Азовському морях та анексію Криму.

До цього санкції проти 8 росіян за агресію Росії в Керченській протоці запровадив Європейський Союз.