НАТО посилить оборону через ядерні загрози РФ — генсек Альянсу
Північноатлантичний альянс має покращити свої оборонні можливості таготовність діяти через можливе розширення ядерного озброєння РФ.
Північноатлантичний альянс посилить свої оборонні можливості та готовність діяти через можливе розширення ядерного озброєння РФ.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столенберг, повідомляє DW.
Він висловив побоювання, що Росія просуватиметься у напрямку розширення свого ядерного арсеналу. У відповідь на подібні дії країни-члени НАТО повинні покращувати свій захист.
«Допоки у світі є ядерна зброя, доти НАТО має залишатися альянсом із атомними бомбами», — наголосив Столенберг.
«Солсбері, судячи з усього, є наслідком того, за чим спостерігали протягом декількох років — Росія стає все більш непередбачуваною та агресивною», — зазначив Столтенберг.
Він додав, що НАТО зберігатиме політику стримування і залякування задля попередження війни, проте Альянс не хоче поновлювати «холодну війну» з Росією на тлі звинувачень на адресу Росії у справі Скрипаля і прагне до стратегічного партнерства.
Генсек заявив, що очікує від німецького канцлера Ангели Меркель та інших лідерів країн НАТО, що вони оновлять свій підхід на черговому саміті НАТО влітку цього року та врахують ризик того, що Росія може поступово збільшувати вагу ядерної зброї у своїй доктрині, навчаннях та нових військових можливостях.
«Я думаю, що на саміті НАТО в липні у Брюсселі канцлер Меркель та її колеги зіштовхнуться з новими рішеннями. Ми повинні бути уважними та рішучими», — наголосив Столтенберг.
«Росія не повинна сумніватися. Ми завжди готові відповісти, коли один із союзників піддається військовому нападу. Ми хочемо стійкого стримування. Ми не хочемо війни. Наша мета — деескалація», — додав він.
14 березня прем’єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Окрім того, Британія заявила про замороження російських активів у країні. Санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна, вважає міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон.
Також Британія попередила громадян про небезпеку подорожей до Росії. Окрім того, Мей анонсувала засідання ради НАТО щодо хімічної зброї Росії. Через міжнародний скандал Королівська сім'я та британські міністри не поїдуть на ЧС-2018 в Росії. Британський регулятор у сфері телерадіомовлення не виключив блокування телеканалу Russia Today, працює у Британії. РФ погрожує заборонити британські ЗМІ у разі блокування Russia Today.
МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також МЗС Росії заявило про закриття Британської ради.
США підтримали рішення Британії вислати російських дипломатів.
Представниця США при ООН Ніккі Гейлі заявила на екстренному засіданні Ради безпеки ООН, що Росія несе відповідальність за хімічну атаку у Великій Британії на Сергія Скрипаля та його дочку.
Російські фондові ринки відреагували падінням на заяву Британії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії
66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.
Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.
Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо
- Поділитися: