УКРАЇНА

Нацбанк прогнозує на $1 млрд менше валютних резервів наприкінці 2018 року

12 липня, 2018 16:25
УКРАЇНА/Нацбанк прогнозує на $1 млрд менше валютних резервів наприкінці 2018 року
Зберегти
Вигляд
Національний банк України знизив прогноз міжнародних резервів України на 1 мільярд доларів — з 21,6 мільярдів до 20,7 мільярдів доларів.

Національний банк України знизив прогноз міжнародних резервів України на 1 мільярд доларів — з 21,6 мільярдів до 20,7 мільярдів доларів.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Як повідомлялось, станом на початок липня 2018 року, міжнародні резерви України складають 17,97 мільярдів доларів. За червень 2018 року вони скоротились на 200 мільйонів доларів.

Причиною перегляду обсягу міжнародних резервів в НБУ називають недоотримання Україною запланованих у бюджеті коштів від міжнародних запозичень.

В той же час, у НБУ все ще сподіваються на відновлення співпраці з МВФ. Там зазначають, що якщо співпрацю з фондом не відновити найближчим часом, то виникне ризик здійснення фінансування бюджетних видатків.

Також в НБУ оголосили про підвищення облікової ставки до 17,5%.

Також в Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Пов`язані новини