Світ

Навчання РФ у вірменському селі: екс-посол не виключив провокації з боку колишньої влади Вірменії

20 липня, 2018 14:46
Світ/Навчання РФ у вірменському селі: екс-посол не виключив провокації з боку колишньої влади Вірменії
Зберегти
Вигляд
Навчання російських військових на території вірменського села Панік без попередження могли бути провокацією колишньої влади Вірменії, влаштованою через знайомих усередині російської бази, задля проблем нової влади з Кремлем.

Навчання російських військових на території вірменського села Панік без попередження могли бути провокацією колишньої влади Вірменії, влаштованою через знайомих усередині російської бази, задля проблем нової влади з Кремлем.

Таку думку у коментарі Громадському висловив екс-посол Вірменії в Росії, вірменський аналітик Степан Григорян.

Григорян сказав, що нині є дві версії пояснення щодо російських навчань, про які не було попереджено зараніше. Перша — це «невдоволений меседж Росії новій владі Вірменії», друга — провокація старої влади.

«Друга версія — і я в неї більше вірю — що колишня влада Вірменії, яка зараз усе втрачає, організувала через знайомих усередині російської бази цю провокацію. Навіщо? Щоб нова влада емоційно відреагувала, і в неї почалися проблеми із Кремлем. На цьому хочуть зіграти, і ця версія мені здається правдоподібнішою», — сказав Григорян.

Також екс-посол повідомив про інші інциденти, пов'язні з війською базою в селі Панік.

«У 2015 році російський солдат вбив цілу вірменську сім'ю. Але були й одиночні випадки, коли солдати виходили зі зброєю в міста. Але щоб проводили великі навчання — коли цілий військовий підрозділ зі зброєю, БТР ввійшов у село й без попередження розпочав військові навчання зі стрільбами, такого ніколи в нас не було», — зазначив Григорян.

17 липня російські військові провели без попередження військові навчання у вірменському селі Панік. Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян назвав навчання російських військових провокацією проти вірменсько-російських дружніх стосунків і провокацією проти сувернітету Вірменії.

Раніше в коментарі Громадському секретар Радбезу сказав, що Вірменія дуже пов'язана з Росією у військово-технічній інфраструктурі та ніякої небезпеки немає. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для Вірменії пріоритетним союзником є Росія — голова Радбезу Вірменії

12 травня у Вірменії сформували новий уряд. Раніше, 8 травня, опозиціонера Пашиняна обрали прем’єр-міністром Вірменії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

Нагадаємо, 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова влада Вірменії не змінила позиції щодо Криму — МЗС Вірменії

Більше про:
# Вірменія
# Росія
Пов`язані новини