ENRU

Навчання РФ у вірменському селі: екс-посол не виключив провокації з боку колишньої влади Вірменії

Навчання російських військових на території вірменського села Панік без попередження могли бути провокацією колишньої влади Вірменії, влаштованою через знайомих усередині російської бази, задля проблем нової влади з Кремлем.

Таку думку у коментарі Громадському висловив екс-посол Вірменії в Росії, вірменський аналітик Степан Григорян.

Григорян сказав, що нині є дві версії пояснення щодо російських навчань, про які не було попереджено зараніше. Перша — це «невдоволений меседж Росії новій владі Вірменії», друга — провокація старої влади.

«Друга версія — і я в неї більше вірю — що колишня влада Вірменії, яка зараз усе втрачає, організувала через знайомих усередині російської бази цю провокацію. Навіщо? Щоб нова влада емоційно відреагувала, і в неї почалися проблеми із Кремлем. На цьому хочуть зіграти, і ця версія мені здається правдоподібнішою», — сказав Григорян.

Також екс-посол повідомив про інші інциденти, пов'язні з війською базою в селі Панік.

«У 2015 році російський солдат вбив цілу вірменську сім'ю. Але були й одиночні випадки, коли солдати виходили зі зброєю в міста. Але щоб проводили великі навчання — коли цілий військовий підрозділ зі зброєю, БТР ввійшов у село й без попередження розпочав військові навчання зі стрільбами, такого ніколи в нас не було», — зазначив Григорян.

17 липня російські військові провели без попередження військові навчання у вірменському селі Панік. Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян назвав навчання російських військових провокацією проти вірменсько-російських дружніх стосунків і провокацією проти сувернітету Вірменії.

Раніше в коментарі Громадському секретар Радбезу сказав, що Вірменія дуже пов'язана з Росією у військово-технічній інфраструктурі та ніякої небезпеки немає. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для Вірменії пріоритетним союзником є Росія — голова Радбезу Вірменії

12 травня у Вірменії сформували новий уряд. Раніше, 8 травня, опозиціонера Пашиняна обрали прем’єр-міністром Вірменії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

Нагадаємо, 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова влада Вірменії не змінила позиції щодо Криму — МЗС Вірменії