Вірменія дуже пов'язана з Росією у військово-технічній інфраструктурі. Відтак РФ для цієї країни є пріоритетним союзником.

Вірменія дуже пов'язана з Росією у військово-технічній інфраструктурі. Відтак РФ для цієї країни є пріоритетним союзником.

Про це в коментарі Громадському повідомив секретар Ради національної безпеки Вірменії Армен Григорян.

Він додав, що Вірменія підписала з Росією контракт на закупівлю російського озброєння на суму 100 мільйонів доларів та в майбутньому обговорить, в тому числі, купівлю винищувачів СУ-30.

Російську військову базу в Гюмрі — найбільшу на Кавказі — Вірменія не розглядає як потенційну загрозу для національної безпеки.

«Навпаки, деякою мірою ми вважаємо її гарантом нашої безпеки, оскільки російські війська на кордоні з Туреччиною допомагають балансувати відносини в регіоні», — сказав Григорян.

Водночас Вірменія продовжує співпрацю з НАТО.

«Азербайджанські війська навчаються в Туреччині, тож їхня політика пов'язана з НАТО. Ми працюємо з Північноатлантичним альянсом ще й для того, аби зрозуміти азербайджанську військову політику», — розповів Армен Григорян.

12 травня у Вірменії сформували новий уряд.

8 травня опозиціонера Пашиняна обрали прем’єр-міністром Вірменії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

Нагадаємо, 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: