Після багатотисячних протестів проти лідера Вірменії Сержа Саргсяна та його відставки, 1 травня у країні призначили вибори нового глави уряду.

Після багатотисячних протестів проти лідера Вірменії Сержа Саргсяна та його відставки, 1 травня у країні призначили вибори нового глави уряду.

Єдина кандидатура — опозиціонер, керівник парламентської фракції «Елк» Нікол Пашинян. Парламент не підтримав кандидатуру Пашиняна, тож, за процедурою нове голосування відбудеться за 7 днів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

Раніше представник фракції, яка підтримала Пашиняна, виступив проти його кандидатури. Пашинян заявив, що правляча Республіканська партія Вірменії намагається зірвати вибори прем'єр-міністра і закликав громадян вийти на мітинг, аби не дозволити провалити голосування.

Про перебіг виборів та наслідки для Вірменії — у спеціальному ефірі Громадського.

Лідер ініціативи «Мій крок», керівник парламентської фракції «Елк» Нікол Пашинян заявив, що правляча Республіканська партія Вірменії намагається провалити вибори прем'єр-міністра.  Він закликав вийти на мітинг і не дозволити зірвати голосування.

Пашинян став єдиним кандидатом, якого висунули на пост прем’єр-міністра країни. Правляча партія Вірменії відмовилася висувати кандидата на посаду прем'єра. Тоді Пашинян заявив про готовність стати прем'єром Вірменії.

23 квітня після 10 днів протестів екс-президент Вірменії, прем'єр-міністр Серж Саргсян заявив про відставку. Того ж дня президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом  відпустили

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: