Парламент Вірменії не обрав лідера протестів Пашиняна прем'єр-міністром (СПЕЦЕФІР)
Після багатотисячних протестів проти лідера Вірменії Сержа Саргсяна та його відставки, 1 травня у країні призначили вибори нового главиуряду.
Після багатотисячних протестів проти лідера Вірменії Сержа Саргсяна та його відставки, 1 травня у країні призначили вибори нового глави уряду.
Єдина кандидатура — опозиціонер, керівник парламентської фракції «Елк» Нікол Пашинян. Парламент не підтримав кандидатуру Пашиняна, тож, за процедурою нове голосування відбудеться за 7 днів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян
Раніше представник фракції, яка підтримала Пашиняна, виступив проти його кандидатури. Пашинян заявив, що правляча Республіканська партія Вірменії намагається зірвати вибори прем'єр-міністра і закликав громадян вийти на мітинг, аби не дозволити провалити голосування.
Про перебіг виборів та наслідки для Вірменії — у спеціальному ефірі Громадського.
Лідер ініціативи «Мій крок», керівник парламентської фракції «Елк» Нікол Пашинян заявив, що правляча Республіканська партія Вірменії намагається провалити вибори прем'єр-міністра. Він закликав вийти на мітинг і не дозволити зірвати голосування.
Пашинян став єдиним кандидатом, якого висунули на пост прем’єр-міністра країни. Правляча партія Вірменії відмовилася висувати кандидата на посаду прем'єра. Тоді Пашинян заявив про готовність стати прем'єром Вірменії.
23 квітня після 10 днів протестів екс-президент Вірменії, прем'єр-міністр Серж Саргсян заявив про відставку. Того ж дня президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)
Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.
За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна
23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці. Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)
- Поділитися: