Опозиційний політик, лідер протестних рухів у Вірменії Нікол Пашинян обраний новим прем’єр-міністром країни

Опозиційний політик, лідер протестних рухів у Вірменії Нікол Пашинян обраний новим прем’єр-міністром країни. Відповідне голосування за його кандидатуру відбулося 8 травня у Національних зборах  — парламенті Вірменії.

«За» кандидатуру Пашиняна проголосували 59 депутатів зі 101 присутнього. «Проти» виступили 42 парламентарії. 

Таким чином Пашинян офіційно став 16-м прем’єр-міністром Вірменії.

Як додає місцевий ресурс Panarmenian, на центральній площі Єревана зібралися тисячі людей для того, аби подивитися пряму трансляцію засідання парламенту.

Раніше, 1 травня Республіканська партія Вірменії, яка має більшість у парламенті, заблокувала обрання Пашиняна. Це спричинило нові протести, після яких владна партія погодилася посприяти обранню Пашиняна главою уряду.

Керівник парламентської фракції «Елк» Нікол Пашинян є єдиним кандидатом на посаду прем’єра.

Нагадаємо, 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: