Національний банк України не змінив облікову ставку. Вона надалі становитиме 17%.

Національний банк України не змінив облікову ставку. Вона надалі становитиме 17%.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку.

Там також зазначають, що макроекономічна стабільність України та реалізація прогнозів розвитку економіки можлива лише за умови відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом та відновлення фінансування.

«Економічний прогноз НБУ залишатиметься актуальним лише за умови реалізації його ключового припущення — подальшого поступу в здійсненні структурних реформ, зокрема в рамках програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду», — повідомляють в Нацбанку.

Там також зазначили, що найближчий час буде вирішальним для ухвалення рішень, важливих для продовження співпраці з офіційними кредиторами України.

«Необхідність такої співпраці останнім часом лише посилилася з огляду на ускладнення доступу країн, що розвиваються, до глобального ринку капіталу. Вартість боргових залучень таких країн зростає на тлі здорожчання долара США, посилення геополітичної напруги та ризиків розгортання торговельних війн», — йдеться у повідомленні НБУ.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть залучати кошти у клієнтів.

У квітні НБУ також не стали переглядати облікову ставку та залишили її нарівні 17% річних.

Також представники МВФ повідомляли, що створення незалежного Антикорупційного суду залишається однією з ключових вимог для відновлення фінансування.

21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд. За словами голови комітету з питань правової політики Руслана Князевича проект затверджено за виключенням 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу суду з боку ради міжнародних експертів.

Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: