У Міжнародному валютному фонді наполягають на створенні незалежного Антикорупційного суду та повідомили, що наразі продовжують переговори про текст закону.

У Міжнародному валютному фонді наполягають на створенні незалежного Антикорупційного суду та повідомили, що наразі продовжують переговори про текст закону.

Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Дуже важливо, щоб наглядова рада, яка складається з незалежних експертів з широким та визнаним досвідом у боротьбі з корупцією, отримала вирішальну роль при визначенні наявності необхідної кваліфікації у кандидатів на посаду судді антикорупційного суду», — повідомив Люнгман.

Він також зазначив, що для отримання наступного траншу Україні необхідно переглянути ціни на газ для населення та встановити їх на рівні ринкових, а також забезпечити рівень дефіциту держбюджету 2018 року на рівні 2,5% від ВВП.

21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд. За словами голови комітету з питань правової політики Руслана Князевича проект затверджено за виключенням 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу суду з боку ради міжнародних експертів.

Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

На противагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: