Технології

Не існує єдиної методики блокування сайтів, які потрапили під санкції — «Інтернет-асоціація України»

30 травня, 2018 21:57
Технології/Не існує єдиної методики блокування сайтів, які потрапили під санкції — «Інтернет-асоціація України»
Зберегти
Вигляд
В Україні не існує технічної методики для блокування сайтів, які потрапили під нові санкції Ради національної безпеки та оборони України. Також це питання ускладнює юридична колізія.

В Україні не існує технічної методики для блокування сайтів, які потрапили під нові санкції Ради національної безпеки та оборони України. Також це питання ускладнює юридична колізія.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив Олександр Федієнко, голова правління «Інтернет-асоціації України».

На питання журналіста, як українські інтернет-провайдери блокуватимуть сайти, які потрапили під санкції, Федієнко сказав:

«Виконувати санкції будуть так як виконували попередні — тобто керуватись виключно рекомендаційними моделями від кіберполіції або СБУ... З точки зору законодавство у нас наступає правовий нігілізм, бо у нас є закон, який забороняє провайдерам забороняти щось без рішення суду. А з іншого боку в нас є Конституція України, стаття 106, якою скористався президент, ввівши у дію указ РНБО, який ми також повинні виконувати. Але у нас немає технічних правил, як ми повинні виконувати».

«Так ми повинні виконати указ президента, ми його виконаємо, але просто немає методик, як його виконувати», — додав Федієнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які наслідки матиме блокування WebMoney для українців

Нагадаємо, 24 травня Адміністрація президента оприлюднила оновлений перелік санкцій проти Росії. До списку потрапили 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб.

Крім того, рішенням Ради національної безпеки та оборони України електронна платіжна система WebMoney потрапила до переліку антиросійських санкцій.

25 травня Нацбанк скасував реєстрацію WebMoney у межах антиросійських санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Медіа, Webmoney та «республіканський банк ДНР»: хто потрапив під українські санкції

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокування сайтів не вирішить проблеми українського інтернет-простору — експерт

Пов`язані новини