УКРАЇНА

Недопуск омбудсмена до Сенцова може свідчити про серйозне погіршення його здоров’я — Геращенко

15 червня, 2018 15:56
УКРАЇНА/Недопуск омбудсмена до Сенцова може свідчити про серйозне погіршення його здоров’я — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Ситуація з недопуском української уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до політв’язня Олега Сенцова може свідчити про серйозне погіршення його стану.

Ситуація з недопуском української уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до політв’язня Олега Сенцова може свідчити про серйозне погіршення його стану.

Про це заявила перша віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Інформація про недопуск Денісової до Сенцова більш, аніж тривожна. Як і відмова начальника тюрми надати їй оновлені дані про реальний стан його здоров’я», — сказала Геращенко.

Вона нагадала, що за чотири роки ув’язнення до українського режисера жодного разу не допустили українських консулів та представники Червоного Хреста. Також ані Сенцова, ані політв’язня Олександра Кольченка не відвідувала російська омбудсмен.

Зранку 15 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Денісова прибула до Лабитнангі у колонію, де утримують українського режисера Олега Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили у колонію до українського режисера Олега Сенцова у Лабитнангі. Омбудсмен заявила, що переговори з російською стороною щодо візитів до Олега Сенцова зайшли в глухий кут

Омбудсмен РФ пообіцяла сприяти зустрічі української уповноваженої з Сенцовим.

Зазначимо, що раніше в РФ запропонували омбудсмену Денісовій відвідати Сенцова після 22 червня однак вона наполягала на відвідуванні засудженого найближчим часом.

Українська та російська омбудсмени домовилися відвідати по 34 в'язні.

11 червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала українських політв'язнів, яких утримують у СІЗО анексованого Криму.

Телефонна розмова Порошенка та Путіна щодо звільнення утримуваних в Росії політв'язнів відбулася 9 червня. Президенти домовилися, що омбудсмени двох країн відвідають своїх громадян, утримуваних на території сусідньої держави.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Пов`язані новини