Неофіційний радник Трампа веде переговори про купівлю «Мотор Січі» — WSJ
Неофіційний радник президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа і приватний підрядник з питань безпеки Ерік Прінс веде переговори про придбання української компанії «Мотор Січ».
Про це повідомляє видання Wall Street Journal.
Видання нагадує, що США намагаються перешкодити купівлі «Мотор Січі» групою китайських компаній.
Зазначається, що наприкінці вересня тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і радник Міноборони США по Україні Дональд Уінтер відвідали завод у Запоріжжі.
Видання з посиланням на дані Держприкордонслужби України повідомляє, що з 2014 року засновник приватної військової компанії Blackwater Ерік Прінс приїжджав в Україну як мінімум дев'ять разів. Підрядник висловив зацікавленість в покупці підприємства, якщо компанія залишиться зареєстрованою в Україні і він отримає список клієнтів «Мотор Січі».
Раніше американські сенатори порадили Україні бути обережною, торгуючи з Китаєм
Нагадаємо, 23 серпня американське видання The Wall Street Journal писало, що Болтон приїде у Київ і намагатиметься переконати українське керівництво відмовитися від ідеї продажу компанії «Мотор-Січ» китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation. На думку американської сторони, продаж цього заводу як одного з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості у рази підвищить оборонні спроможності Китаю.
Наразі угода з продажу контрольного пакету акцій «Мотор-Січі» вже підписана, проте її ще має схвалити Антимонопольний комітет.
27 серпня у Києві Болтон провів зустріч із секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Данилюком у Києві. Він застеріг українську владу від китайської дипломатії «створення заборгованостей», пропонованих зовні привабливих фінансових умов, які можуть нашкодити економіці України, і крадіжці інтелектуальної власності.
Як приклад «крадіжки військових технологій» Болтон навів приклад, що п'яте покоління китайських літаків дуже схоже на американські F-35.
У липні журналісти Bihus.Infо з'ясували, що підприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.
Після цього розслідування за компанію взялася Служба безпеки України.
- Поділитися: