Війна

Ніхто з затриманих українських моряків не перебуває у місцях обмеження волі — омбудсменка РФ

Громадське
Війна/Ніхто з затриманих українських моряків не перебуває у місцях обмеження волі — омбудсменка РФ
Зберегти
Вигляд
Уповноважена з прав людини у РФ Тетяна Москалькова у коментарі Громадському заявила, що ніхто з затриманих вночі на 26 листопада у Керченській протоці українських моряків зараз не перебуває у місцях обмеження волі.

«Ніхто з затриманих українців не знаходиться зараз у СІЗО чи інших місцях обмеження волі», — заявила вона.

На питання, чи відкрили якісь кримінальні провадження щодо українських моряків, Москалькова відмовилась відповідати тому, що деталі процесуальних дій не входять до кола відповідальності омбудсмена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Пізніше російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових, за інформацією Росії — їх 24. Омбудсмен України заявила, що практично вони перебувають у статусі військовополонених.

Президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує запровадження воєнного стану через напад РФ на українські кораблі біля Керченської протоки. Воєнний стан Порошенко пропонував на 30 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини