Життя

Німеччина готова безкоштовно дослідити кулю, вилучену з легені активіста Михайлика

Олег Михайлик
Життя/Німеччина готова безкоштовно дослідити кулю, вилучену з легені активіста Михайлика
Зберегти
Вигляд
Мюнхенський інститут кримінальних експертиз готовий дослідити кулю, яку вилучать з легені активіста, очільника одеського осередку партії «Сила людей» Олега Михайлика. Операцію йому мають провести вже 11 січня.

За словами Михайлика, Україні не потрібно платити за експертизу від німецької сторони, усі витрати взяв на себе уряд Німеччини. Однак таку експертизу зможуть провести лише у разі, якщо Генеральна прокуратура надасть на це повноваження.

«У клініці мене відвідали представники німецької кримінальної поліції. Вони будуть присутні на операції. І саме вони, а не я сам, будуть передавати вилучену кулю українським правоохоронцям», — сказав Михайлик напередодні операції.

Вилучити кулю в лікарні Мюнхена йому мають зранку 11 січня. За його словами, «усе виявилося складніше, аніж передбачалося в Україні». Михайлик допустив, що може затриматися в Німеччині довше.

На початку січня Слідство.Інфо повідомляло, що українські правоохоронці не підготували й не відправили в Німеччину документи, необхідні для законного вилучення кулі.

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика. Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності. Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція. 22 листопада одного з них відпустили з СІЗО під домашній арешт.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Згодом Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Більше про:
# Олег Михайлик
Пов`язані новини