Життя

ГПУ не відправила в Німеччину документи, необхідні для законного вилучення кулі з легені активіста Михайлика

Слідство.Інфо
Життя/ГПУ не відправила в Німеччину документи, необхідні для законного вилучення кулі з легені активіста Михайлика
Зберегти
Вигляд
Українські правоохоронці не підготували й не відправили в Німеччину документи, необхідні для законного вилучення кулі, якою в легеню поранили очільника одеського осередку партії «Сила людей» Олега Михайлика. Про це розповів сам активіст, передає «Слідство.Інфо».

Операція Михайлика запланована в Німеччині на середину січня. Тоді лікарі вилучать кулю, яка понад чотири місяці залишається у легені.

Головне управління Національної поліції та Генеральна прокуратура України повинні були підготувати документи з надання міжнародної правової допомоги у справі нападу на Михайлика. Ці документи необхідні, аби кулю могли долучити до матеріалів слідства й надалі використовувати в суді як речовий доказ. Крім того, вони мали підтвердити законність операції з вилучення кулі.

Також відповідно до закону під час вилучення кулі повинен бути присутній представник правоохоронних органів Німеччини. Він має описати й запакувати доказ, а потім передати до консульства або Генеральній прокуратурі України.

«Натомість вони (українські правоохоронці — ред.) мені дали пакет, в який кулю потрібно буде запакувати. Потім пакет з кулею ми маємо передавати не слідчому чи представнику поліції Німеччини, а українському консулу або самостійно привезти його в Україну», — розповів Олег Михайлик.

Активіст вважає, що без надання українськими правоохоронцями документів кулю можуть не долучити до матеріалів слідства як речовий доказ та врешті не визнати доказом і в суді.

За словами Михайлика 30 грудня слідчий сказав йому, що вони не встигли підготувати документи. Активіст наголосив, що поліція заздалегідь знала про точну дату та місце проведення операції. Він додав, що такі дії правоохоронців «дуже схожі на саботаж».

Зазначимо, що німецька сторона взяла на себе усі витрати на операцію. 

22 листопада Михайлик розповів про свій стан через 2 місяці після нападу.

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.

Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності. Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція. 22 листопада одного з них відпустили з СІЗО під домашній арешт.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Згодом Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Пов`язані новини