Бундестаг Німеччини та Сейм Польщі ухвалили спільну заяву у зв'язку з атакою Росії на українські кораблі у Керченській протоці. Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

«За допомогою Польщі, на моє прохання тема російської агресії проти України стала головним предметом обговорення спільного засідання Комітетів у закордонних справах Бундестагу і Сейму: оприлюднена потужна заява за підсумками із різким засудженням дій Росії», — повідомив Мельник.

Нагадаємо, ввечері 28 листопада у центрі Парижа відбулась акція з метою привернути увагу французів до агресії Росії проти України, зокрема щодо останніх подій в Азовському морі.

Верховна Рада 26 листопада запровадила воєнний стан у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Поділитись: