Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що наразі Німеччина не може відмовитись від співпраці з Росією у сфері постачання енергоресурсів, зокрема газу та нафти.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що наразі Німеччина не може відмовитись від співпраці з Росією у сфері постачання енергоресурсів, зокрема газу та нафти.

Про це вона повідомила, відповідаючи на запитання студентів Тбіліського державного університету, передає російський «Інтерфакс».

«Вже десятиліттями у нас економічні відносини з Росією, у тому числі у сфері скорочення викидів вуглекислого газу. Ми крок за кроком скорочуємо використання вугілля, тому нам необхідний газ, який постачається територією Білорусі, України та Польщі. І саме тому ми підтримуємо проект Nord Stream», — заявила Меркель.

За словами канцлерки, постачання газу до Європи з Росії є набагато дешевшими за постачання газу з інших країн.

«Під час Холодної війни Європа та Росія мали тісні звязки в енергетичній сфері. Ми не можемо відмовитися від співробітництва з Росією у сфері нафти та газу», — додала Меркель.

Вона також зазначила, що альтернативою російському газу міг би стати газ, видобутий в Азербайджані, проте його варітість не буде такою ж низькою, як вартість газу з РФ.

Нагадаємо, що 25 липня у Німеччині розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Єдиною країною, яка ще не надала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» є Данія.

Нагадаємо, 19 серпня президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель заявив, що «Північний потік-2» — це виключно економічний проект.

16 липня Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

Меркель у відповідь підкреслила, що Німеччина формує свою політику самостійно та без впливу Росії.

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile