Влада Німеччини приєдналася до США, Нідерландів та Канади, звинувативши російські спецслужби у масштабних хакерських атаках.

Влада Німеччини приєдналася до США, Нідерландів та Канади, звинувативши російські спецслужби у масштабних хакерських атаках.

Про це повідомляє DW.

За словами представника уряду ФРН Штефана Зайберга, Німеччина, «з ймовірністю, яка межує з упевненістю», виходить з того, що за хакерською групою APT28 стоїть розвідувальна служба Росії ГРУ.

Зайберг підкреслив, що ця упевненість ґрунтується на сукупності «власної системи джерел і зібраних фактів». Також Берлін «повністю довіряє» даним британських і нідерландських спецслужб.

«Німеччина засуджує подібні атаки на міжнародні організації та установи своїх союзників», — наголосив Зайберг.

Раніше Сполучені Штати звинуватили 7 росіян в організації хакерських атак на антидопінгові організації.  Ідеться про співробітників Головного розвідувального управління Росії (ГРУ).  За даними американського слідства, вони також причетні до атак на вибори в США, енергетичну компанію Westinghouse і Організацію із заборони хімічної зброї. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кібератаки глобального масштабу: кого і чому атакували російські хакери

Чотирьох із семи названих США росіян раніше звинуватили у хакерських атаках Нідерланди. Там повідомили, що спіймали росіян ще у квітні, коли ті намагались зламати мережу Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі, яка вивчала отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Тоді ж їх вислали назад до Москви. 

Нідерланди назвали прізвища росіян. Це Олексій Моронець, Євген Серебряков, Олег Сотніков та Олексій Мінін. У США назвали ті самі прізвища, також у списку Іван Єрмаков, Артем Малишев, Дмитро Бадін. 

Згодом Канада також звинуватила Росію у хакерських атаках.

Нагадаємо, Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17. Також 4 жовтня Британія звинуватила військову розвідку Росії в кібератаках по всьому світу

У Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона ляже «цеглинкою в будівлю стіни нової холодної війни проти Росії».

У лютому 2018 року The Washington Post повідомило, що російські шпигуни здійснили хакерську атаку на Олімпіаду-2018 під час церемонії відкриття Ігор.

Російські спортсмени виступали на Зимовій Олімпіаді-2018 під нейтральним прапором. Такі обмеження для країни запровадили після допінгового скандалу.

Поділитись: