«Новая газета» повідомила про ще 4 «секретні в’язниці» для ЛГБТ в Чечні

24 квітня, 2017 12:20
default/«Новая газета» повідомила про ще 4 «секретні в’язниці» для ЛГБТ в Чечні
Зберегти
Вигляд
На території Чечні діють шість секретних в'язниць, де містяться гомосексуали. Влада Чечні категорично заперечують факт переслідування геїв.

На території Чечні діють шість секретних в'язниць, де містяться гомосексуали.

Про це пише «Нова газета».

Раніше видання повідомило про одну таку в'язниці — в Аргуні, а «Радіо Свобода» дізналося про другий такий заклад — в селі Цоці-Юрт.

Де розташовані ще чотири секретні «в'язниці для геїв», поки не повідомляється.

«На даний момент «Новой газете» відомо про шість секретних в'язниць, в яких незаконно (без належного процесуального оформлення) містяться сотні затриманих громадян, включаючи тих, кого звинувачують у гомосексуальності. Факт масових затримань не заперечує навіть член Ради з прав людини при голові Чечні Хеда Саратова», — пише видання.

Влада Чечні заперечують факт переслідування геїв, стверджуючи, що в республіці немає гомосексуалів, але не спростовують існування секретних в'язниць.

Саратова раніше заявила, що в таких в'язницях містяться не геї, а затримані за підозрою в пособництві терористам.

Також редакція повідомила про передачу Слідчому комітету Росії персональних даних 26 жителів Чечні «незаконно затриманих і жертв позасудових розправ», в тому числі убитих через підозри в гомосексуальності.

Нагадаємо, 1 квітня «Новая газета» повідомляла, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність  до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Муфтій Чечні пообіцяв журналістам «Новой газеты» «відплату Аллаха». А на зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами. Також влада Чечні запропонувала «Новой газете» вибачитися перед чеченцями.

Також повідомлялось, що GayRussia подала до суду на «Новую газету» після статей про геїв в Чечні.

Пізніше до редакції видання прийшов лист з Грозного з білим порошком.

Правозахисні організації Фінляндії та Швеції почали збір коштів на допомогу чеченцям, що зазнають утисків та переслідувань через сексуальну орієнтацію. А три країни Європи прискорили процедуру видачі віз представникам ЛГБТ-спільноти з Чечні.

Зазначимо, що у випадках «вбивств честі» чеченська поліція не заводить кримінальних справ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини