ENRU

«Новая газета» повідомила про ще 4 «секретні в’язниці» для ЛГБТ в Чечні

На території Чечні діють шість секретних в'язниць, де містяться гомосексуали.

Про це пише «Нова газета».

Раніше видання повідомило про одну таку в'язниці — в Аргуні, а «Радіо Свобода» дізналося про другий такий заклад — в селі Цоці-Юрт.

Де розташовані ще чотири секретні «в'язниці для геїв», поки не повідомляється.

«На даний момент «Новой газете» відомо про шість секретних в'язниць, в яких незаконно (без належного процесуального оформлення) містяться сотні затриманих громадян, включаючи тих, кого звинувачують у гомосексуальності. Факт масових затримань не заперечує навіть член Ради з прав людини при голові Чечні Хеда Саратова», — пише видання.

Влада Чечні заперечують факт переслідування геїв, стверджуючи, що в республіці немає гомосексуалів, але не спростовують існування секретних в'язниць.

Саратова раніше заявила, що в таких в'язницях містяться не геї, а затримані за підозрою в пособництві терористам.

Також редакція повідомила про передачу Слідчому комітету Росії персональних даних 26 жителів Чечні «незаконно затриманих і жертв позасудових розправ», в тому числі убитих через підозри в гомосексуальності.

Нагадаємо, 1 квітня «Новая газета» повідомляла, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність  до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Муфтій Чечні пообіцяв журналістам «Новой газеты» «відплату Аллаха». А на зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами. Також влада Чечні запропонувала «Новой газете» вибачитися перед чеченцями.

Також повідомлялось, що GayRussia подала до суду на «Новую газету» після статей про геїв в Чечні.

Пізніше до редакції видання прийшов лист з Грозного з білим порошком.

Правозахисні організації Фінляндії та Швеції почали збір коштів на допомогу чеченцям, що зазнають утисків та переслідувань через сексуальну орієнтацію. А три країни Європи прискорили процедуру видачі віз представникам ЛГБТ-спільноти з Чечні.

Зазначимо, що у випадках «вбивств честі» чеченська поліція не заводить кримінальних справ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram