У Міністерстві фінансів США внесли корективи до наказу про запровадження санкцій проти найбільшої нафтової компанії Венесуели Petroleos de Venezuela (PDVSA), якими дозволили американським компаніям купувати венесуельську нафту до 28 квітня 2019 року.

За словами міністра фінансів США Стівена Мнучина, санкції з Венесуели знімуть лише у разі демократичної зміни влади в країні.

Окрім заборони на торгівлю нафтою з Венесуельськими державними компаніями, США також заморозили активи Венесуели на 7 мільярдів доларів. Зазначається, що у разі не розблокування цих активів протягом року Венесуела може втратити до 11 мільярдів доларів доходів.

Зазначимо, що США оголосили про запровадження санкцій проти Венесуели 29 січня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Нагадаємо, що 23 січня президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом Венесуели. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі та Еквадор. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: