Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що має інформацію про ще одну групу бойовиків, перекинутих на південь країни, а також «мільярди доларів», вкладених у кампанію з дестабілізації Білорусі. Про це він заявив під час послання до парламенту й народу, виголошеному 4 серпня.

«Сьогодні надійшла інформація про ще один загін, перекинутий на південь. Ми повинні, поки йде збиральна, бігати й ловити їх у лісах. Ми їх усіх відловимо», — заявив Лукашенко.

За його словами, на дестабілізацію ситуації в Білорусі кинуті «мільярди доларів». Він не уточнив, ким саме кинуті ці гроші та про які саме заходи дестабілізації може йтися.

Так само білоруський президент не уточнив, чи йдеться про найманців російської приватної військової компанії «Вагнера», 33 із яких затримали в ніч на 29 липня, чи про якихось інших людей. Раніше, нагадаємо, спецслужби Білорусі говорили, що в країні може перебувати до 200 найманців Вагнера.

Лукашенко, до речі, у посланні прокоментував затримання «вагнерівців», фактично звинувативши Росію у брехні.

«Усе це брехня: про Стамбул, про Венесуелу, про Африку і Лівію. Це все брехня! Ці люди — вони дали свідчення — були спрямовані спеціально до Білорусі. Команда була "чекати". Квитки, куплені на Стамбул, — це легенда», — сказав він, закликавши російську сторону «припинити брехати й нести всіляку писанину в ЗМІ».

Що то за затримані «вагнерівці»?

У Білорусі в ніч на 29 липня затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Напередодні їх взяли під варту.

Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити. Офіс генпрокурора вже оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.

Свідчення затриманих «вагнерівців» відрізняються одне від одного. Хтось каже, що їхав у Стамбул охороняти якісь об’єкти, а хтось — щоб засмагнути й оглянути собор Святої Софії. Інші вказують, що їхали взагалі не в Туреччину.

А найкумедніше, що ці ж свідчення відрізняються від офіційних заяв російських посадовців. Так, посол РФ у Білорусі Дмитро Мєзєнцев заявляв, що затримані, можливо, є працівниками приватної охоронної фірми, яка мала летіти в якусь із країн. А вже через кілька днів російський консул Кіріл Плєтнєв (який зустрівся із затриманими) розповів, що «вагнерівці» мали їхати у Латинську Америку, а не Туреччину.

Поділитись: