Обмін полоненими, розмова Зеленського із Сі Цзіньпінем та падіння літака у росії: головні новини за 26 квітня

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир ЗеленськийОфіс президента

Глави України та Китаю вперше за час повномасштабного вторгнення провели розмову. Україна повернула з полону ще 44 людини. У Мурманській області рф впав військовий літак. Зібрали головні новини за день 26 квітня.

Про що говорили Зеленський та Сі Цзіньпін?

26 квітня лідер Китаю Сі Цзіньпін вперше з початку повномасштабного вторгнення поговорив телефоном із президентом Зеленським. Розмову ініціювала українська сторона.

Зеленський під час розмови сказав Сі Цзіньпіну, що ситуація на фронті складна, але Україна і надалі звільнятиме свою землю, зокрема окупований Крим. Також президент України наголосив, щоб усі держави утримувалися від підтримки росії у війні, зокрема військово-технічного співробітництва та постачання зброї.

Сі Цзіньпін заявив, що Китай завжди стоїть на боці миру, а його основна позиція полягає в сприянні мирним переговорам. У Китаї наголосили, що це не вони створили «українську кризу» і не є її стороною.

На тлі цієї розмови стало відомо, що Зеленський призначив нового посла України в Китаї — ним став колишній міністр із питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін. А Китай відправить в Україну свого спеціального представника — це Лі Хуей, колишній посол Китаю у росії.

Обмін полоненими

Україна під час чергового обміну полоненими повернула з полону ще 44 людини: військових та двох цивільних. З полону повернули захисників, які боролися за Маріуполь, «Азовсталь», Херсонщину, билися з окупантами на сході України, воювали на Харківському та Сумському напрямках.

Серед звільнених є поранені та з наслідками важких тортур, яких російські окупанти катували в полоні.

Це вже четвертий обмін цього місяця. За даними Координаційного штабу, загалом на 26 квітня з полону звільнено вже 2280 українців, триває робота з підготовки наступних обмінів.

Що відбувається у росії?

У Мурманській області рф впав винищувач МіГ-31. У Міноборони рф заявили, що він виконував навчальний політ, зазнав аварії та впав у безлюдному місці. Пілоти катапультувалися та евакуйовані вертольотом пошуково-рятувальної служби.

Тим часом МНС росії повідомило, що унаслідок пожежі у Свердловській області, яка зайнялася ще 25 квітня, пошкоджені понад 200 споруд, загинуло двоє людей. За даними ЗМІ, селище Сосьва, де була найскладніша ситуація, майже повністю згоріло.

Попередньою причиною пожежі називають спалювання тирси на місцевій лісопилці. На житловий сектор вогонь міг поширитися через різкий порив вітру. Слідчий комітет рф порушив дві кримінальні справи через пожежу в селищі Сосьва — про недбалість посадових осіб та заподіяння смерті через необережність.

У столиці Республіки Кіпр, Нікосії, спалахнула будівля російського центру науки та культури, минулося без жертв. За даними ЗМІ, у будівлю кинули «коктейль Молотова».

Евакуація із Судану

Зранку МЗС України повідомляло, що із Судану протягом 24-26 квітня вивезли 91 українця. Також евакуювали четверо суданців (члени їхніх родин) і 51 іноземця — громадян Грузії, Перу, Канади, Сент-Кітс і Невіс (країна Карибського басейну).

Чартерний рейс із 64 українцями, які виявили бажання повернутись додому, приземлився в аеропорту Польщі. Вже невдовзі вони перетнуть кордон України. Евакуація із Судану продовжується.

У Головному управління розвідки Міноборони України розповіли у коментарі hromadske, що операцію з повернення українців з охопленого боями Судану можна назвати «унікальною». Вона, мовляв, була складнішою, ніж евакуація людей із Кабула у 2021 році.

Скільки окупантів зараз воює проти України?

Military Media Center — медійний майданчик Сил оборони, що координується Міноборони України — повідомив, що росія наразі використовує в бойових діях проти України до 370 тисяч військовослужбовців та близько 5,9 тисячі одиниць важкого озброєння.

За даними відомства, росія наразі залучила до війни 48 бригад та 122 полки, окупаційні сили налічують близько 315 формувань.

Military Media Center

Інші новини:

  • Центр обслуговування танків Leopard 2 для України запрацює в Польщі з травня.
  • Бойовики «ДНР» засудили українського морпіха до 22 років ув'язнення.
  • ГУР купує деякі продукти вдвічі дешевше, ніж Міноборони — ЗМІ.
  • Війська росії обстріляли район Антонівського мосту на Херсонщині: постраждав італійський журналіст, загинув цивільний.
  • Уряд України запустив єдину платформу для українських виробників зброї Brave1.
  • Чехія запровадила санкції проти патріарха рпц кирила.
  • Бухарест заявив, що Єврокомісія заборонить експорт українського зерна до Румунії.
  • Італія обіцяє виділити Україні ще €1 млрд і підтримує якнайшвидший вступ до ЄС.