У 2018 році загальний обсяг продажу автомобілів у Китаї скоротився на 6% — до 22,7 мільйона одиниць. Це перше скорочення обсягів продажу автомобілів на найбільшому у світі ринку їх збуту за останні 20 років.

Такі дані наводить китайська асоціація виробників пасажирських авто.

Зазначається, що суттєве скорочення обсягів продажів автомобілів стало наслідком невирішеної торговельної війни між США та Китаєм та її наслідків. Зокрема, у 2018 році спостерігалося скорочення темпів економічного зростання Китаю. Також значних збитків зазнав китайський фондовий ринок, який за підсумками року втратив 2,4 трильйона доларів.

За прогнозами аналітиків, падіння обсягів продажу автомобілів буде спостерігатися у Китаї й у 2019 році — на 7%, проте у 2020 році можливе пожвавлення ринку та зростання обсягу продажів на 3%.

Зазначається, що наразі влада Китаю планує вжити заходів задля стимулювання попиту китайців на нові авто. Зокрема, про це повідомляв заступник голови Державного комітету Китаю з питань розвитку та реформ Нін Цзічже.

Водночас, зазначається, що протягом 2018 року в Китаї вперше продали понад 1 мільйон автомобілів на альтернативних джерелах енергії. У 2019 році очікується, що їх продадуть ще на 600 тисяч одиниць більше.

Китай є найбільшим ринком збуту легкових автомобілів у світі. Через зростаючий рівень доходів населення Китаю, ця країна приваблювала світових автовиробників будувати там свої заводи. Крім цього, зростаючий попит на автомобілі стимулював розвиток власного автовиробництва Китаю.

Напередодні стало відомо, що президент США Дональд Трамп планує найближчим часом укласти нову торговельну угоду з Китаєм та покласти край торговельній війні. Так Трамп хоче стимулювати ріст акцій на фондовому ринку США.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше торговельне співробітництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Лідери G20 в Аргентині: як Трамп і Путін так і не «станцювали політичне танго»

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile