В ОБСЄ вітають всі зусилля, спрямовані на стабілізацію ситуації на Донбасі.

В ОБСЄ вітають всі зусилля, спрямовані на стабілізацію ситуації на Донбасі.

Про це заявив генсек організації Томас Гремінгер, передає «Інтерфакс-Україна».

Так він відповів на питання агентства про пропозицію України розмістити миротворців ООН уздовж кордонів окупованого Донбасу і РФ.

«Всі зусилля, які сприяють стабілізації напруженої ситуації в області безпеки на сході України, а також створення більш сприятливих умов для виконання Мінських домовленостей, вітаються і заслуговують ретельної оцінки», — сказав Гремінгер.

Генсек ОБСЄ також нагадав, що узгодженого мандата місії ООН немає.

«ОБСЄ не може спекулювати у питанні модальностей подібних місій» , — сказав він.

Гремінгер додав, що в ОБСЄ «готові бути залученими в разі ухвалення Радою Безпеки ООН відповідного рішення».

Раніше Кремль не підтвердив погодження пропозиції США про розміщення 20 тисяч миротворців на Донбасі. Водночас помічник Путіна Сурков повідомив, що Росія погодила три з 29 абзаців пропозиції США про розміщення миротворців на Донбасі. Які саме пункти підтримала РФ, він не повідомив. 

10 листопада повідомлялося, що США запропонують РФ розмістити 20 тисяч миротворців на Донбасі

11 листопада глава МЗС України повідомив, що Україна та США погодили розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Для України принциповим є розгортання місії на всій території Донбасу, домовленості без узгодження бойовиками, а також відсутність російських військових серед миротворців ООН. 

Україна виключає участь Росії в миротворчій місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — спецпредставник США Курт Волкер.

У вересні президент Росії Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення. Але після розмови з Меркель Путін погодився врахувати зауваження щодо місії. Порошенко запевнив, що введення миротворців ООН на Донбас не станеться за сценарієм Росії.

Поділитись: