Очільник Херсонської облради Мангер заявив, що готовий піти з посади через справу Гандзюк
Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер повідомив, що готовий піти з посади через справу загиблої активісти Катерини Гандзюк у разі, якщо депутати облради підтримають таке рішення. Про це Мангер повідомив в ефірі Громадського.
На питання ведучого, чи готовий Мангер піти з посади, якшо соціальний тиск щодо справи Гандзюк буде тривати, він сказав: «На сьогодні голова облради обирається за (рішенням, ред.) кількості депутатів, які присутні в обласній раді, так? Якщо у депутатів буде таке бажання (усунути з посади, ред.), то є процедура... і я завжди підкорююсь закону».
Мангер додав, що призупинив членство у партії «Батьківщина» на час розслідування вбивства Катерини Гандзюк, щоб «припинити усі спекуляції».
Також він прокоментував свої зв'язки із Олексієм Левіним, якого підозрюють в організації нападу на Гандзюк.
«Пан Лєвін є помічником депутата пана Ставицького, це депутат облради. Я з ним спілкувався рівно настільки як з помічником депутата, на цьому крапка. Пані Катерину я особисто не знав, ми з нею ніколи не спілкувались, взагалі ніде не перетинались з нею… », — наголосив Мангер.
31 січня очільник Херсонської облради Мангер зупинив членство в «Батьківщині» на час розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк. «Батьківщина» задовольнила заяву Мангера про призупинення членства
Раніше батько Катерини Гандзюк, виступаючи на засіданні комісії щодо її вбивства, згадав прізвище Мангера.
Нагадаємо, наприкінці листопада журналісти повідомляли, що Мангер утік з України через справу Гандзюк. Водночас в облраді заявили, що той був у відпустці. У облраді також зазначили, що Мангера допитували як свідка у справі Гандзюк і він не є підозрюваним.
За словами керівника союзу ветеранів АТО та волонтерів Олешківського району та лідера групи «Кордон» Олександра Цегельника, підозрюваний в організації вбивства Гандзюк Олексій «Левін» забезпечував силове прикриття голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера.
Зазначимо, що в матеріалі «Час колотися — хто замовив Катю Гандзюк?» авторка Катерина Мола згадувала прізвище Мангера.
Вона у тексті ствердила, що Гандзюк пов'язувала Мангера (який був колишній помічником депутата «Партії Регіонів» Журавка, що переховується в «ДНР», за словами Моли) з росіянами.
Також вона зазначила, що про діяльність Мангера і його кримінальне минуле найближчий друг Гандзюк Сергій Нікітенко зняв фільм. Після публікації фільму Нікітенка побили невідомі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?
Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.
Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк
Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.
Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.
- Поділитися: