УКРАЇНА

Очільник Одеси Труханов подав скаргу проти України до Європейського суду з прав людини

10 липня, 2018 12:06
УКРАЇНА/Очільник Одеси Труханов подав скаргу проти України до Європейського суду з прав людини
Зберегти
Вигляд
Міський голова Одеси Генадій Труханов поскаржився на Україну до Європейського суду з прав людини через нібито незаконне затримання правоохоронцями.

Міський голова Одеси Генадій Труханов поскаржився на Україну до Європейського суду з прав людини через нібито незаконне затримання правоохоронцями.

Про це повідомляє прес-служба юридичної компанії, яка представляє інтереси Труханова.

За даними фірми, затримання очільника Одеси правоохоронцями 14 лютого 2018 року в аеропорту «Бориспіль» є порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод — «Про право на свободу та особисту недоторканність».

Зазначається, що ЄСПЛ 6 червня прийняв до розгляду скаргу Труханова.

«Ми неодноразово говорили про негативні процесуальні наслідки незаконного затримання Генадія Труханова та факт порушення правоохоронними органами національного законодавства та міжнародних зобов’язань», — заявив адвокат очільника Одеси Олександр Лисак.

Нагадаємо, Солом’янський районний суд Києва 8 червня зняв майже всі зобов’язання з міськголови Одеси Геннадія Труханова, якого підозрюють у розтраті бюджетних коштів.

1 червня антикорупційні органи завершили розслідування у справі міськголови Одеси Геннадія Труханова.

14 лютого 2018-го в аеропорту «Бориспіль» детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову та його заступника і повідомили їм про підозру за ч.5 ст.191 КК України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).

Прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень. Але суд відпустив Труханова на поруки депутата від БПП Дмитра Голубова. 

Крім того, на початку березня Апеляційний суд Києва відмовився відсторонити з посади голови Одеської міської ради підозрюваного у розтраті 185 мільйонів гривень із бюджету міста Геннадія Труханова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тітушки, стрілянина і друзі-депутати: Як Одеса рятувала Труханова в Києві

27 лютого суд залишив Труханова на посаді міськголови Одеси. У коментарі журналістам Труханов зазначив, що після рішення суду планує повернутися до Одеси для виконання своїх обов'язків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хто вижив у кримінальних 90-х — здобули досвід і правлять Одесою» — автор розслідування щодо Труханова

Пов`язані новини