Одноразове декларування зарубіжних активів, які раніше громадяни України приховували від податкової, дасть можливість залучити до бюджету близько 30 мільярдів доларів.

Одноразове декларування зарубіжних активів, які раніше громадяни України приховували від податкової, дасть можливість залучити до бюджету близько 30 мільярдів гривень.

Про це повідомляє очільниця комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, депутатка від партії «БПП» Ніна Южаніна на своєму офіційному сайті.

За її розрахунками, проведення такої «податкової амністії» дасть змогу покрити фіскальний розрив, тобто недоотримані бюджетом гроші, від запровадження податку на розподілений прибуток.

«Суть декларування полягає в тому, що громадяни добровільно розкриють інформацію про володіння активами за кордоном та сплатять з них відповідні податки, а держава гарантує їм цілковите звільнення від адміністративної та кримінальної відповідальності за податкові та валютні правопорушення», — пояснює свою пропозицію депутатка.

За її словами, добровільне декларування іноземних активів, в тому числі офшорних рахунків, має відбутися не пізніше початку 2019 року. Після цього податкові органи України зможуть отримати доступ до інформації про приховані активи громадян та покарати їх за ухилення від сплати податків.

23 липня виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова підписала багатосторонню конвенцію щодо протидії ухиленню від оподаткування. Її ще має затвердити парламент.

Підписання конвенції є ключовим кроком для України щодо приєднання до плану BEPS — міжнародної угоди, розробленої Організацією економічного співробітництва та розвитку, за допомогою якої розвинені країни світу борються з виведення коштів у офшори та ухиленням від сплати податків.

Зокрема, до угоди приєднались всі країни-члени ОЕСР  та низка інших розвинених країн світу (загалом близько 100 країн та юрисдикцій).

Нагадаємо, що законопроект, що запроваджує податок на виведений капітал в Україні, зареєстрували на сайті парламенту 5 липня.

Напередодні, 4 липня, президент України Петро Порошенко на відкритій зустрічі представників бізнесу з українською владою, підписав подання на внесення законопроекту до парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

За словами президента Петра Порошенка, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

Поділитись: