УКРАЇНА

Омбудсмен РФ заявила, що Денісова намагалась з «агресивним настроєм» потрапити до Сенцова

29 червня, 2018 01:11
УКРАЇНА/Омбудсмен РФ заявила, що Денісова намагалась з «агресивним настроєм» потрапити до Сенцова
Зберегти
Вигляд
Російська омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова намагалась потрапити до політв'язня Олега Сенцова із «агресивним настроєм». Також Москалькова назвала дії Денісової «незрозумілими».

Російська омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова намагалась потрапити до політв'язня Олега Сенцова із «агресивним настроєм». Також Москалькова назвала дії Денісової «незрозумілими».

Про це йдеться у заяві російської омбудсмена від 28 червня.

Вона підтвердила, що зустрілася з Олегом Сенцовим у колонії «Білий ведмідь» і заявила, що спілкувалися з ним понад годину.

За її словами, стан Сенцова нібито «задовільний», а «також усі параметри тиску, температури тіла, зовнішнє і внутрішнє самопочуття і загальний настрій задовільні».

Водночас, за її словами, «надзвичайну стурбованість викликають незрозумілі дії» Денісової, яка «без узгодження з омбудсменом або з компетентними органами Росії, в черговий раз намагалася дискредитувати» прийняті Москальковою заходи.

«Людмила Денісова два дні тому не зробила абсолютно ніякої підтримки при спробі моїх відвідин громадянина Росії, що міститься у СІЗО Києва, а сьогодні в ультимативній формі і з агресивним настроєм намагалася потрапити до Сенцова, що явно не сприяє налагодженню конструктивного діалогу та здійснення моніторингових візитів», — заявила Москалькова.

Нагадаємо, 28 червня Денісова прибула до Лабитнангі у колонію до режисера, політв’язня Олега Сенцова, але її не впустили.

Водночас російська омбудсмен Тетяна Москалькова зустрілася з Сенцовимі заявила, що стан здоров’я Сенцова, який голодує вже 46 день, задовільний, але «залишаються побоювання».

Денісова написала листа в Адміністрацію президента Росії через недотримання гарантій, які їй надав Путін щодо безперешкодного доступу до політв’язнів.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

26 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова  нічого не загрожує.

Раніше його адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини