Омбудсмен просить Червоний Хрест відправити лікарів до політв'язня Балуха: «Стан надзвичайно тяжкий»
Українська уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Червного Хреста з проханням надіслати до українського політв'язня Володимира Балуха, який голодує у Сімферопольському СІЗО, кваліфікованих лікарів.
Українська уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Міжнародного комітету Червного Хреста з проханням надіслати до українського політв'язня Володимира Балуха кваліфікованих лікарів.
Лист на ім'я віце-президента комітету Жиля Карбоньє Денісова оприлюднила у Facebook, зазначивши — «стан Балуха надзвичайно тяжкий».
Омбудсвумен написала листа після того, як отримала інформацію про побиття Балуха у Сімферопольському СІЗО.
Денісова зазначила, що внаслідок побиття Балух отримав побої в районі печінки, спини та голови.
Також у політв'язня присутній біль у серці, що супроводжується відрижкою та блювотними рефлексами, постійний біль у зоні печінки, спини та голови.
«Звертаюся до Вас із проханням терміново сприяти візиту лікарів Міжнародного комітету Червного Хреста до Володимира Балуха для забезпечення його кваліфікованою медичною допомогою незалежних медичних працівників», — вказала у листі Денісова.
Увечерні 14 вересня заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що політв’язня Балуха побили представники адміністрації СІЗО Сімферополя.
У СІЗО відкидають інформацію про побиття Балуха співробітниками колонії, повідомила Громадському адвокатка Балуха Ольга Дінзе.
17 вересня архієпископ Климент відвідав Балуха у СІЗО.
«Коли він зняв футболку, то я побачив тільки шкіру та кістки», — відповів Климент на питання про вигляд Володимира Балуха.
Раніше архієпископа Климента не пускали в СІЗО Сімферополя, де утримують Балуха, посилаючись на неробочий день.
18 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що медики досі не оглянули політв’язня Володимира Балуха після того, як його побили у слідчому ізоляторі в анексованому Криму.
24 вересня засідання підконтрольного окупаційній владі «Верховного суду Криму», який мав розглянути апеляційну скаргу на на незаконний вирок політв'язню Володимиру Балуху, відклали на невідомий термін.
Також Денісова повідомила, що Балух попросив привести нотаріуса для оформлення заповіту.
6 вересня Росія направила до Європейського суду з прав людини інформацію про здоров’я чотирьох українських політв’язнів, зокрема Володимира Балуха. Водночас РФ заявила, що жоден з них нібито не голодує.
1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»
10 серпня мати Володимира Балуха відвідала його в ізоляторі тимчасового тримання у Криму. За словами матері, Володимир не розповідає їй про стан свого здоров’я, аби її не засмучувати.
Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомляв, що Балуха продовжують тримати у загальній камері. За його словами, Балуха потрібно перевести в камеру з двома ув’язненими
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту
Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.
Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.
В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: