Американський канал ABC повідомив, що отримав аудіозапис, на якому чутно, як нібито президент США Дональд Трамп просить звільнити тодішню послиню в Україні Марі Йованович.

Джерела, знайомі із записом, сказали ABC, що розмову записали 30 квітня 2018 року ввечері у готелі Trump International у Вашингтоні.

Телеканал уточнив, що учасниками розмови, ймовірно, були колишні бізнес-партнери особистого адвоката Трампа Руді Джуліані — Лев Парнас та Ігор Фруман.

На записі нібито чути, як Парнас та Фруман кажуть Трампу, що Йованович негативно про нього відгукувалася. Після цього Трамп, як повідомляється, сказав: «Позбудьтесь її! Приберіть її завтра! Мені байдуже. Приберіть. Ок? Зробіть це».

Нагадаємо:

  • Нацполіція України розпочала кримінальні провадження через можливе незаконне стеження на території України за колишньою послинею США в Україні Марі Йованович.
  • Приводом стали нещодавно оприлюднені Комітетом із розвідки Палати представників США нові свідчення у справі імпічменту Трампа — а саме текстові повідомлення між бізнесменом Левом Парнасом та кандидатом від Республіканської партії Конгресу Робертом Гайдом.
  • З повідомлень випливає, що Гайд організував цілодобове стеження (можливо, і за телефоном і комп'ютером також) за експослинею США в Україні Марі Йованович, коли вона ще перебувала в Києві. Він неодноразово називав її непристойними словами.
  • Пізніше стало відомо, що Міністерство внутрішніх справ планує створити разом зі Службою дипломатичної безпеки при посольстві США в Україні спільну групу для розслідування можливого стеження за колишньою послинею Сполучених Штатів Марі Йованович.

Нагадаємо, 16 січня в інтерв’ю телеканалам CNN та MSNBC американський бізнесмен українського походження Лев Парнас, якого пов’язують з особистим адвокатом президента США Рудольфом Джуліані, розповів про:

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив в інтерв'ю CNN, що ніколи не спілкувався з Парнасом і не вірить його словам.

Президент США Дональд Трамп також заперечив своє знайомство з Львом Парнасом — американським бізнесменом українського походження, якого пов’язують з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані і який начебто сприяв «тіньовій» політиці США щодо України.

Поділитись: