Президент США Дональд Трамп заперечив своє знайомство з Львом Парнасом — американським бізнесменом українського походження, якого пов’язують з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані і який начебто сприяв «тіньовій» політиці США щодо України.

Про це, як повідомляє Politico, Трамп заявив у розмові з журналістами в четвер, 16 січня.

«Я не знаю, що це за чоловік. Досить часто я з кимось фотографуюсь і потім дивуюсь, в якій газеті з’явиться це [фото]. Я його не знаю. Певно, він гарний чоловік. А може й ні. Я нічого про нього не знаю», — цитує президента США Politico.

Трамп також заявив, що не знає про існування листа Джуліані, в якому той просить президента України Володимира Зеленського про зустріч від імені Трампа «як приватної особи», а не президента США.

Копія листа Рудольфа Джуліані Володимиру Зеленському, надісланого 10 травня 2019 року. Текст листа направили також і Арсену Авакову, міністру внутрішніх справ України
Фото:

U.S. House Permanent Select Committee on Intelligence

«Я не знав про саме цей лист, але якщо він і написав цього листа, то це не було б великою проблемою… Для Руді [Джуліані] було дуже важливо, щоб я був чудовим президентом, і мене це влаштовує», — додав Трамп.

Нагадаємо, 16 січня в інтерв’ю телеканалам CNN та MSNBC американський бізнесмен українського походження Лев Парнас, якого пов’язують з особистим адвокатом президента США Рудольфом Джуліані, розповів про:

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив в інтерв'ю CNN, що ніколи не спілкувався з Парнасом і не вірить його словам.

Нагадаємо, 10 жовтня у США затримали двох бізнесменів, вихідців із Радянського Союзу, Ігоря Фрумана та Льва Парнаса за звинуваченням у незаконному походженні коштів, які вони пожертвували організації America First Action, що підтримує Трампа. Наразі проводиться досудове розслідування у справі.

Бізнесмени мали свідчити в Конгресі у справі імпічменту Дональда Трампа, але відмовилися прийти добровільно. Пізніше Парнас змінив свою думку і через свого адвоката Джозефа Бонді заявив про готовність співпрацювати з конгресменами.

Парнаса та Фрумана називають сполучною ланкою між адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані й українськими високопосадовцями й вважають причетними до спроб чинити тиск на українську сторону в інтересах Трампа.

Як повідомляв BuzzFeed, обидва бізнесмени організовували зустріч адвоката Трампа з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, а також колишніми генеральними прокурорами Віктором Шокіним та Юрієм Луценком. Також Парнас був присутній на зустрічі помічника Зеленського Андрія Єрмака з особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані на початку серпня.

За інформацією The New York TImes, Парнас попереджав новообрану владу України про призупинення військової допомоги з боку США.

Експослиня США в Україні Марі Йованович називала Парнаса і Фрумана причетними до інформаційної кампанії проти неї, яка завершилася її відставкою з дипломатичної посади. Крім того, бізнесменів підозрюють у можливому лобіюванні інтересів адвоката Трампа в газовій сфері. Під час свідчень у межах розслідування імпічменту Дональда Трампа Фіона Гіл — колишня старша директорка з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США — розповіла про намагання Фрумана та Парнаса вплинути на керівництво Нафтогазу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile