Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко сказав, що не вірить нічому з того, що заявив в останні дні з приводу американсько-українських стосунків американський бізнесмен українського походження Лев Парнас, пов’язаний з особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані.

Про це він заявив в інтерв’ю ведучій телеканалу CNN Кріштін Аманпур.

«Чесно кажучи, я ніколи не говорив із цим чоловіком (Парнасом — ред.). І, знову ж таки, я не вірю жодному його слову», — сказав Пристайко.

Він зауважив, що військова допомога в США переглядається щонайменше двічі на рік і може бути зменшена — або збільшена, «що ми й спостерігаємо зараз».

«Як я розумію, цей чоловік (Парнас — ред.) зараз намагається врятувати свою шкуру», — додав міністр. За його словами, українська сторона намагається донести до США, що «дуже рада двопартійній підтримці нашої держави, і буде рада мати її й надалі».

Пристайко заперечив, що коли-небудь зустрічався з Рудольфом Джуліані та Парнасом.

«На мою думку, люди нині намагаються додати собі політичних очок… І, чесно кажучи, нам не потрібні ці канали. Наші канали комунікації з американською стороною є надійними. Є певні неофіційні контакти через радників — для цього радники й потрібні. Ми брати участь в офіційних заходах, були задоволені нашим спілкуванням», — додав глава українського МЗС.

Він наголосив, що був присутній при всіх розмовах Володимира Зеленського й Дональда Трампа і не був свідком ніякого тиску на Україну.

Пристайко також додав, що Україна готова взаємодіяти з американською стороною через офіційні канали, зокрема і в питаннях розслідування.

«Якщо у вас є інформація — надішліть її через офіційні канали, у вас є генеральний прокурор, у нас він теж є, дозвольте їм поговорити й налагодити співпрацю, якщо там є, що розслідувати — розслідуймо це», — зазначив він.

Нагадаємо, американський бізнесмен українського походження Лев Парнас, якого пов’язують з особистим адвокатом президента США Рудольфом Джуліані, в інтерв'ю американським журналістам розповів про:

Нагадаємо, 10 жовтня у США затримали двох бізнесменів, вихідців із Радянського Союзу, Ігоря Фрумана та Льва Парнаса за звинуваченням у незаконному походженні коштів, які вони пожертвували організації America First Action, що підтримує Трампа. Наразі проводиться досудове розслідування у справі.

Бізнесмени мали свідчити в Конгресі у справі імпічменту Дональда Трампа, але відмовилися прийти добровільно. Пізніше Парнас змінив свою думку і через свого адвоката Джозефа Бонді заявив про готовність співпрацювати з конгресменами.

Парнаса та Фрумана називають сполучною ланкою між адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані й українськими високопосадовцями й вважають причетними до спроб чинити тиск на українську сторону в інтересах Трампа.

Як повідомляв BuzzFeed, обидва бізнесмени організовували зустріч адвоката Трампа з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, а також колишніми генеральними прокурорами Віктором Шокіним та Юрієм Луценком. Також Парнас був присутній на зустрічі помічника Зеленського Андрія Єрмака з особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані на початку серпня.

За інформацією The New York TImes, Парнас попереджав новообрану владу України про призупинення військової допомоги з боку США.

Експослиня США в Україні Марі Йованович називала Парнаса і Фрумана причетними до інформаційної кампанії проти неї, яка завершилася її відставкою з дипломатичної посади. Крім того, бізнесменів підозрюють у можливому лобіюванні інтересів адвоката Трампа в газовій сфері. Під час свідчень у межах розслідування імпічменту Дональда Трампа Фіона Гіл — колишня старша директорка з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США — розповіла про намагання Фрумана та Парнаса вплинути на керівництво Нафтогазу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile