Американський бізнесмен українського походження Лев Парнас стверджує, що дії президента США Дональда Трампа і його особистого адвоката Рудольфа Джуліані стосовно України були спрямовані на переобрання Трампа в 2020-му, а не на боротьбу з корупцією.

Про це Парнас розповів в інтерв’ю CNN.

«Для нього (Трампа — ред.) було найважливішим залишитися на посаді на ще чотири роки й продовжити боротьбу. Ну, тобто іншої причини так чинити не було», — сказав він.

За словами Парнаса, його завданням у так званій тіньовій політиці США щодо України було переконати президента Володимира Зеленського оголосити розслідування проти Джозефа Байдена — одного з можливих конкурентів Трампа на президентських виборах 2020 року — і його сина Гантера. Це було доручення від Руді Джуліані — особистого адвоката американського президента, додав він.

«Дяка Богу, правда нині відома. Я думав, що вони (Джуліані й Трамп — ред.) спробують стулити мені пельку, виставити мене офірним цапом і звинуватити в тому, чого я не робив», — сказав бізнесмен в інтерв’ю.

Про Дональда Трампа Парнас сказав: «Він бреше».

Раніше Лев Парнас в інтерв'ю іншому американському телеканалу заявив, що Трамп скасував візит до Польщі 1 вересня, пояснивши це ураганом в США, хоча насправді хотів таким жестом натиснути на президента Володимира Зеленського.

Нагадаємо, 10 жовтня у США затримали двох бізнесменів, вихідців із Радянського Союзу, Ігоря Фрумана та Льва Парнаса за звинуваченням у незаконному походженні коштів, які вони пожертвували організації America First Action, що підтримує Трампа. Наразі проводиться досудове розслідування у справі.

Бізнесмени мали свідчити в Конгресі у справі імпічменту Дональда Трампа, але відмовилися прийти добровільно. Пізніше Парнас змінив свою думку і через свого адвоката Джозефа Бонді заявив про готовність співпрацювати з конгресменами.

Парнаса та Фрумана називають сполучною ланкою між адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані й українськими високопосадовцями й вважають причетними до спроб чинити тиск на українську сторону в інтересах Трампа.

Як повідомляв BuzzFeed, обидва бізнесмени організовували зустріч адвоката Трампа з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, а також колишніми генеральними прокурорами Віктором Шокіним та Юрієм Луценком. Також Парнас був присутній на зустрічі помічника Зеленського Андрія Єрмака з особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані на початку серпня.

За інформацією The New York TImes, Парнас попереджав новообрану владу України про призупинення військової допомоги з боку США.

Експослиня США в Україні Марі Йованович називала Парнаса і Фрумана причетними до інформаційної кампанії проти неї, яка завершилася її відставкою з дипломатичної посади. Крім того, бізнесменів підозрюють у можливому лобіюванні інтересів адвоката Трампа в газовій сфері. Під час свідчень у межах розслідування імпічменту Дональда Трампа Фіона Гіл — колишня старша директорка з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США — розповіла про намагання Фрумана та Парнаса вплинути на керівництво Нафтогазу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile