Організація із заборони хімічної зброї завершила розслідування отруєння Скрипаля — ЗМІ
Організація із заборони хімічної зброї повідомила про завершення розслідування отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у Солсбері, Велика Британія.
Звіт розслідування ОЗХЗ мають опублікувати 12 квітня о 12:00 за лондонським часом, повідомляє Daily Mail.
Копію звіту експерти передали британській владі, як стороні, яка запросила проведення розслідування.
Британська сторона також попросила надати копії документа всім країнам-учасницям Конвенції про заборону хімічної зброї.
«Цей прозорий і відкритий підхід до розслідування, якого дотримувалися з самого початку, є повністю протилежним тактиці заплутування і відволікання, яку використовує російська сторона», — підкреслили в Міністерстві закордонних справ Великої Британії.
Експерти ОЗХЗ працювали в британському Солсбері з 19 березня.
Раніше донька екс-розвідника РФ Юлія Скрипаль не прийняла пропозицію російського посольства про консульську допомогу. Також вона попросила свою двоюрідну сестру Вікторію поки не приїжджати до неї у Британію.
10 квітня Юлію Скрипаль виписали з лікарні після отруєння. За даними ВВС, її «вивезли до безпечного місця».
66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.
Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.
28 березня поліція Британії повідомила, що екс-розвідника Скрипаля та його доньку Юлію отруїли в його будинку.
29 березня донька Скрипаля прийшла до тями. 5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері.
6 квітня екс-розвідник РФ Скрипаль вийшов з критичного стану.
За даними ЗМІ екс-розвіднику РФ Сергію Скрипалю та його доньці Юлі запропонують змінити імена та жити у США для захисту їх від подальших спроб вбивства.
Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.
Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.