Донька екс-розвідника РФ Юлія Скрипаль не прийняла пропозицію російського посольства про консульську допомогу.

Донька екс-розвідника РФ Юлія Скрипаль не прийняла пропозицію російського посольства про консульську допомогу. Також вона попросила свою двоюрідну сестру Вікторію поки не приїжджати до неї у Британію.

Про це йдеться у заяві Юлії, яке оприлюднила поліція Лондона.

Юлія Скрипаль зазначила, що досі страждає від наслідків отруєння нервово-паралітичною речовиною, яку застосували проти неї та її батька.

«Я залишила свого батька під наглядом у лікарні, але він все ще серйозно хворіє», — сказала Скрипаль.

За її словами, вона користується допомогою спеціально підготовлених офіцерів, які, зокрема, інформують її про процес розслідування справи з отруєнням у Солсбері.

«У мене є доступ до контактів з друзями та родичами. Російське посольство люб’язно запропонувало мені допомогу в будь-який спосіб, але на даний час я не хочу користуватися їхніми послугами. Але якщо я зміню свою думку, я знаю, як з ними зв’язатися», — заявила Скрипаль.

Вона додала, що наразі не відчуває достатньої сили, аби давати інтерв’ю засобам масової інформації.

«Я дякую своїй кузині Вікторії за турботу, але прошу, аби вона не відвідувала мене та не намагалася зв’язатися на цей час», — сказала Скрипаль.

10 квітня Юлію Скрипаль виписали з лікарні після отруєння. За даними ВВС, її «вивезли до безпечного місця».

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

28 березня поліція Британії повідомила, що екс-розвідника Скрипаля та його доньку Юлію отруїли в його будинку.

29 березня донька Скрипаля прийшла до тями. 5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері.

6 квітня екс-розвідник РФ Скрипаль вийшов з критичного стану.

За даними ЗМІ екс-розвіднику РФ Сергію Скрипалю та його доньці Юлі запропонують змінити імена та жити у США для захисту їх від подальших спроб вбивства.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Поділитись: