Світ

Отруєння Скрипаля: Росія дзеркально відповість країнам, які вислали її дипломатів

29 березня, 2018 20:59
Світ/Отруєння Скрипаля: Росія дзеркально відповість країнам, які вислали її дипломатів
Зберегти
Вигляд
Росія видворить близько 150 дипломатів різних країні у відповідь на аналогічні дії держав Євросоюзу та США, у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння у Британії екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Росія видворить близько 150 дипломатів різних країн у відповідь на аналогічні дії держав Євросоюзу та США, у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння у Британії екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Про дзеркальну відповідь 29 березня заявив глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров.

За його словами, у випадку із США, Росія видворить таку ж кількість їхніх представників — тобто 60 американських дипломатів. Також Росія відкликає згоду на роботу консульства США в Санкт-Петербурзі. 

Станом на 29 березня вже 29 країн світу видворили 146 дипломатів російських дипломатів. 

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. Росія пригрозила відповіддю на висилку російських дипломатів з України. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини