Росія погрожує діями у відповідь на рішення української влади вислати російських дипломатів у зв'язку з отруєнням екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Росія погрожує діями у відповідь на рішення української влади вислати російських дипломатів у зв'язку з отруєнням екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Про це повідомляє посольство Росії в Києві.

Посольство отримало ноту від МЗС України щодо 13 дипломатів, які працюють у російських диппредставництвах у Києві, Одесі, Львові й Харкові, оголошені персонами нон грата за діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

У посольстві заявили, що «в будь-якому разі недружній крок Києва неминуче ускладнить переведення діалогу між Росією та Україною в конструктивне русло і явно не сприятиме нормалізації відносин між ними».

27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас низка країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Поділитись: