Світ / Європа

Парламент Британії не зміг оголосити вотум недовіри Терезі Мей

BBC
Світ/Європа/Парламент Британії не зміг оголосити вотум недовіри Терезі Мей
Зберегти
Вигляд
Парламент Великої Британії не зміг проголосувати за оголошення вотуму недовіри прем'єр-міністерці Терезі Мей після того, як напередодні не підтримав її план щодо виходу Британії із Євросоюзу.

За оголошення недовіри Мей проголосували 306 депутатів парламенту, у той час як 325 — проголосували проти.

   

BBC

Відтак, уряд Терези Мей залишився «вцілілим» після голосування щодо вотуму недовіри, яке ініціював лідер лейбористів Джеремі Корбін.

Виступаючи після голосування у парламенті, Тереза ​​Мей заявила, що рада, що Палата представників продемонструвала свою підтримку уряду. За її словами, вона серйозно відноситься до виконання своїх обов'язків, а уряд буде продовжувати працювати над досягненням результатів Brexit.

Мей наголосила, уряд ініціює серію зустрічей з парламентарями, аби знайти вирішення питання Brexit. Ці зустрічі почнуться сьогодні ввечері, зазначила Мей. «Я готова працювати з будь-яким членом цього парламенту, щоб вирішити Brexit», — сказала Мей.

Нагадаємо, 15 січня депутати парламенту Британії відхилили угоду про вихід країни з ЄC, на якій наполягала прем'єр-міністерка Тереза Мей. Проти її плану проголосували 432 депутати, за — 202. Проти угоди проголосували як опозиція, так і однопартійці Мей з Консервативної партії. 

Після програшу в парламенті лідер опозиційної до Мей лейбористської партії Джеремі Корбін закликав висловити її уряду недовіру й проголосувати за відставку прем’єр-міністерки. Тереза Мей прийняла виклик. Вона пообіцяла повернутись до депутатів з альтернативним планом наступного тижня. «Палата висловилась, уряд її почує», — заявила Мей.

Раніше міністр з питань Brexit заявляв, що уряд Британії не має наміру відтерміновувати вихід з ЄС.

Нагадаємо, голосування щодо умов Brexit у британському парламенті повинне було відбутися 11 грудня, однак Мей сказала, що голосування відкладається. Вона вирішила відкласти остаточне голосування, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС. Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

Пов`язані новини