Проросійська партія соціалістів Молдови ухвалила рішення про формування уряду меншості після відставки уряду експрем’єрки Майї Санду. Партія не формуватиме коаліцію з жодною іншою парламентською політичною силою.

Про це йдеться в офіційній заяві партії соціалістів, оприлюдненій 13 листопада після узгодження із президентом країни Ігорем Додоном, повідомляє молдовське видання NewsMaker.

«Ми оголошуємо, що із сьогоднішнього дня фракція партії соціалістів переходить у режим формування уряду за участі президента та інших парламентських фракцій та з божою поміччю!», — йдеться у заяві.

Соціалісти наполягають, що після відставки уряду Санду дострокові парламентські вибори не потрібні, адже вони лишень «призведуть країну до хаосу й катастрофічних соціальних наслідків». Також вони критикують ідею, висловлену проєвропейським блоком ACUM про призначення прем’єр-міністеркою Майї Санду знову. Як кажуть соціалісти, у такий спосіб ACUM намагається спровокувати конфлікт.

У середу, 13 листопада, президент Молдови Ігор Додон запропонував у кандидати на прем’єрське крісло свого радника з економічних питань Іона Кіку. Додон назвав його «аполітичним кандидатом» і доручив йому упродовж 15 діб сформувати список майбутніх міністрів та визначити пріоритети нового уряду.

Нагадаємо, парламент Молдови 12 листопада оголосив вотум недовіри до уряду прем'єр-міністерки країни Майї Санду. За таке рішення проголосували Партія соціалістів Молдови президента Ігоря Додона і Демократична партія, якою раніше керував олігарх Влад Плахотнюк. Він втратив свої повноваження влітку 2019 року.

Майя Санду була прем'єр-міністеркою з 11 липня 2019 року після політичної кризи в Молдові.

Нагадаємо:

14 червня підконтрольна Плахотнюку Демократична партія Молдови, яка фактично контролює Конституційний суд країни, відмовилась від влади, аби країна вийшла з політичної кризи.

Поділитись: