Партнер Манафорта передавав росіянам секретні дані про кампанію Трампа у 2016 році — Мінфін США

Костянтин Килимник у 2016 році зливав російській розвідці секретні дані про передвиборчу кампанію Дональда Трампа. Він увійшов до переліку людей, проти яких США 15 квітня запровадили санкції за втручання у вибори 2020 року.

Про це повідомило Міністерство фінансів США.

Американське відомство називає Килимника «відомим агентом російських спецслужб, який здійснює операції впливу від їхнього імені». Так, за даними Мінфіну, Килимник — партнер ексголови передвиборчого штабу Дональда Трампа — надавав російським спецслужбам інформацію про опитування і стратегію кампанії Трампа.

Також він поширював дезінформацію про те, що у вибори в США 2016 року нібито втручалася не Росія, а Україна. Федеральне бюро розслідувань пропонує винагороду у розмірі до 250 тисяч доларів за інформацію, що допоможе арештувати Килимника.

Що ще відомо про Килимника?

Він є партнером Пола Манафорта — політичного консультанта, який деякий час був очільником штабу Дональда Трампа перед виборами 2016 року. Килимник фігурує в доповіді спеціального прокурора Роберта Мюллера, який розслідував російське втручання у вибори США і ймовірну змову Дональда Трампа з Кремлем.

Крім того, Килимник був правою рукою Пола Манафорта в Україні. Вони обидва, зокрема, закликали Дональда Трампа підтримати «Автономну Республіку Донбас» із прем’єр-міністром Віктором Януковичем.

Водночас Манафорт, серед іншого, консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича («відбілюючи» його репутацію, часом — за специфічні подарунки), а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

Санкції США

15 квітня США запровадили нові обмеження проти РФ. Окрім висилки дипломатів, Вашингтон увів санкції проти 32 юридичних та фізичних осіб Росії за спроби вплинути на президентські вибори у 2020 році.

Так, санкції зокрема ввели проти шести російських технологічних компаній, які співпрацюють із російською розвідкою, через кібератаку на урядові та приватні установи США.

У Білому домі офіційно назвали Службу зовнішньої розвідки Росії відповідальною за кібершпигунську кампанію зі зламу програмного забезпечення компанії SolarWinds. У 2020 році від цієї кібератаки постраждали Міністерство фінансів і торгівлі США, Міністерство національної безпеки, Управління ядерною зброєю тощо.

Міністерство фінансів США разом із ЄС, Великою Британією, Австралією та Канадою ввело санкції проти 8 фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з окупацією Криму та репресіями на півострові.