Спецпрокурор США Роберт Мюллер проаналізував зв’язки українця Костянтина Килимника, який працював в команді політтехнолога Пола Манафорта, з російською розвідкою.

Про це йдеться у матеріалі Громадського, присвяченому звіту Мююлера.

Костянтин Килимник — права рука Манафорта в Україні, вони обидва зокрема закликали Дональда Трампа підтримати «Автономну Республіку Донбас» із прем’єр-міністром Віктором Януковичем.

Як дізналися американські слідчі, Килимник народився в Кривому Розі, навчався у Військовому інституті міністерства оборони СРСР з 1987 по 1992 рік. Сем Паттен, бізнес-партнер Килимника, розповів, що той розповів йому, що працював перекладачем у російській армії упродовж семи років, а згодом — у галузі озброєння Росії, зокрема займався продажем зброї та військового обладнання.

У 1997 році Килимник приїздив до США з російським дипломатичним паспортом.

З 1998 по 2005 рік Килимник працював у Міжнародному республіканському інституті в Москві. Його колега в Інституті повідомив ФБР, що того звільнили через те, що «його зв’язки з російською розвідкою були занадто сильними, а в інституті всі знали про його співпрацю з російським урядом».

Килимник зв’язувався з британським консультантом Джонатом Хоукером, який раніше був піарником Януковича, і запропонував йому співпрацю з російським урядом, зокрема промотуючи анексію Криму в західних та українських медіа.

Також у звіті йдеться, що помічник Манафорта Рік Гейтс був переконаний, що Килимник є шпигуном, і говорив про це з Манафортом та Хоукером.  

У звіті Мюллер описав, як радник Трампа прибрав «надання Україні летальної зброї» із програми Республіканської партії.

Нагадаємо:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампомперед його інавгурацією.

Поділитись: