Спікер українського парламенту Андрій Парубій закликав французьких бізнесменів не брати участі у будівництві російського газопроводу «Північний потік-2».

Спікер українського парламенту Андрій Парубій закликав французьких бізнесменів не брати участі у будівництві російського газопроводу «Північний потік-2».

Про це він заявив на зустрічі з головою сенату Франції Жераром Ларше, передає прес-служба Верховної Ради.

Зокрема, Парубій назвав проект будівництва газопроводу «безперспективним та сумнівним».

«Газогін «Північний потік-2» — це не економічний проект. Це проект політичний. Цей проект потрібен Росії для шантажу Європи»,— заявив Андрій Парубій.

Раніше повідомлялось, що для остаточного початку будівництва «Північного потоку-2» залишилось отримати дозвіл лише однієї країн — Данії.

Напередодні дозвіл на будівництво газопроводу видала Швеція.

24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території.

27 березня німецька влада дозволила будівництво «Північного потоку-2» на своїй території, яке почалось на початку травня 2018 року.

Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: