УКРАЇНА

Закон про окуповані території Донбасу подадуть на підпис після узгодження комітетом — Вінник

6 лютого, 2018 15:05
УКРАЇНА/Закон про окуповані території Донбасу подадуть на підпис після узгодження комітетом — Вінник
Зберегти
Вигляд
Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони підготував пропозиції щодо усунення неузгодженостей в ухваленому раніше законі про забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони підготував пропозиції щодо усунення неузгодженостей в ухваленому раніше законі про забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Їх планують розглянути на сесії парламенту у вівторок, 6 лютого, повідомив секретар комітету Іван Винник, пише «Інтерфакс-Україна».

«У статті 131 регламенту написано, що в разі наявності неузгодженості тексту проекту з Конституцією, іншими законодавчими актами або іншими нормами, абзацами, проголосований текст можна уточнити окремо», — зазначив Вінник.

Віннік зазначив, що пропозиції комітету підготували в рамках технічно-юридичного доопрацювання документа і стосуються неузгодженостей ухваленого закону про деокупацію Донбасу в частині згадки осіб з інвалідністю, а також внесення до закону військовослужбовців, що захворіли і померли під час виконання військових обов'язків.

«Ми зараз їх (пропозиції комітету, — ред.) розглянемо. Цей висновок нададуть депутатам Верховної Ради, комітет робить доповідь, і ми голосуємо», — додав він.

Після розгляду спікер Верховної Ради Андрій Парубій зможе підписати ухвалений раніше закон щодо забезпечення суверенітету на Донбасі.

Водночас, якщо Рада не підтримає правки, спікер зможе підписати закон без них.

Згідно з регламентом Верховної Ради, після технічно-юридичного опрацювання та направлення на підпис спікеру ухваленого закону, народний депутат протягом 2 днів може подати пропозиції щодо усунення неточностей в документі, якщо вони були виявлені.

Якщо підготовлений на підпис текст не відповідає проголосованому в сесійній залі вцілому, спікер парламенту не підписує закон доти, доки Верховна Рада не розгляне пропозиції щодо усунення неузгодженостей.

Раніше депутати Верховної Ради не підтримали ініційований «Опозиційним блоком» законопроект про скасування закону про окуповані території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

18 січня Рада у першому читанні підтримала закон №7163 про деокупацію

Законом передбачається, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території. Також передбачено повернення грошей за втрачене житло без судового збору.

Однак парламент не підтримав поправки про право СБУ прослуховувати телефони та перевіряти облікові записи користувачів без рішення суду та про розрив дипвідносин з Росією.

МЗС Росії назвало закон про реінтеграцію Донбасу «підготовкою до нової війни».

Водночас «Опоблок» зареєстрував постанову, яка блокує закон про реінтеграцію Донбасу до наступного пленарного засідання, 6 лютого.

Пов`язані новини