Світ

Пашинян закликав продовжити протести у Вірменії

25 квітня, 2018 09:38
Світ/Пашинян закликав продовжити протести у Вірменії
Зберегти
Вигляд
Лідер партії «Громадянський договір», який очолив протестний рух у  Вірменії, Нікол Пашинян закликав прихильників продовжити акції протестів, щоб «завершити мирну оксамитову революцію».

Лідер партії «Громадянський договір», який очолив протестний рух у  Вірменії, Нікол Пашинян закликав прихильників продовжити акції протестів, щоб «завершити мирну оксамитову революцію».

У відеозверненні, опублікованому у Facebook, опозиціонер заявив, що правляча Республіканська партія Вірменії намагається утримати владу навіть після відставки прем'єр-міністра, колишнього президента країни Сержа Саргсяна.

«Опозиція не може погодитися з призначенням представника цієї партії на посаду глави уряду», — зазначає Пашинян. Він закликав прихильників зібратися 25 квітня на площі Республіки в Єревані, щоб визначити подальші дії.

23 квітня після 10 днів протестів екс-президент Вірменії, прем'єр-міністр Серж Саргсян заявив про відставку. Того ж дня президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах.

Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом  відпустили.     

Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 

Пов`язані новини