Печерський суд зобов'язав закрити справу про хабарі ексміністра Злочевського. Сам він досі переховується

Печерський райсуд Києва зобов'язав Офіс генпрокурора закрити справу проти міністра екології часів Януковича Миколи Злочевського.

Про це свідчить ухвала, опублікована в ЄДРСР.

Справу вирішили закрити за скаргою захисника Злочевського.

Ексміністра екології та ще низку топпосадовців часів Януковича звинувачують у розкраданні стабілізаційного кредиту, який Нацбанк виділив для «Реал-банку».

Кримінальну справу проти ексчиновників порушили ще у 2014 році. А минулого року правоохоронці затримали кількох людей, яких слідство називає посередниками від Злочевського, під час спроби дати хабар керівникам антикорупційних органів. За 6 мільйонів доларів вони просили закрити кримінальну справу. Сам ексміністр продовжує переховуватися від слідства.

Через розшук Злочевського та решти фігурантів справи розслідування 7 разів припинялося та поновлювалось тільки за 2019 рік.

У лютому 2020-го справу Злочевського передали в Національне антикорупційне бюро. Вищий антикорупційний суд скасував рішення прокурора про припинення розслідування і вже 12 серпня детективи НАБУ його відновили. 17 серпня 2020 року ексміністра взяли під варту, але заочно.

 Що каже захист Злочевського?

Адвокат Миколи Злочевського Петро Бойко заявляв, що строки досудового розслідування вже минули, тож постанова НАБУ про його подовження була незаконною.

Спочатку Бойко звернувся з клопотанням до очільниці Офісу генпрокурора Ірини Венедіктової, але відповіді не отримав. Тоді оскаржив її бездіяльність у суді. Печерський суд вирішив, що терміни розслідування у справді були порушені, тож закрив справу.

Репутація Печерського суду

Печерський районний суд Києва неодноразово ухвалював неоднозначні рішення: зняв підозри із замовника вбивства ексдепутата Держдуми РФ Вороненкова Володимира Тюріна, розморозив рахунки майже трьом десяткам компаній, пов'язаних з Віктором Януковичем тощо.

У вересні Печерський суд також зобов'язав ще до розгляду судового позову Суркісів проти ПриватБанку сплатити їм 350 мільйонів доларів для забезпечення позову. Тобто компанії родини Суркісів отримають ці гроші ще до того, як суд вирішить, чи законна ця вимога взагалі. Однак Верховний суд це рішення зупинив і грошей Суркіси не отримали.