Переговорний процес щодо отримання Україною чергового траншу макрофінансової допомоги від МВФ можуть бути перенесені на осінь 2018 року через те, що український парламент відправляється на канікули.

Переговорний процес щодо отримання Україною чергового траншу макрофінансової допомоги від МВФ можуть бути перенесені на осінь 2018 року через те, що український парламент відправляється на канікули.

Про це повідомляють аналітики Morgan Stanley, передає «Інтерфакс-Україна».

«Враховуючи те, що у Ради є всього лише 1 пленарний тиждень для внесення поправки про апеляцію в закон про Вищий антикорупційний суд, ми бачимо ризик того, що переговори щодо четвертого перегляду програми МВФ будуть перенесені на вересень, коли парламент та фонд повернуться з канікул», — повідомляється в огляді Morgan Stanly.

Крім цього, аналітики вважають, що схвалення рішення щодо цін на газ для населення відбудеться уже після ухвалення поправки до закону про антикорупційний суд.

Також в Morgan Stanly зазначають, що ризик неотримання Україною чергового траншу від МВФ все ж присутній, хоча українська влада докладе всіх зусиль, щоб отримати транші фінансування, побоюючись послаблення гривні напередодні виборів.

19 червня у своїй заяві очільниці МВФ Крістін Лагард повідомляла, що Україні, для отримання чергового траншу макрофінансової допомоги, необхідно підвищити ціни на газ для населення до ринкового рівня та збалансувати бюджет на рівні 2,5% бюджетного дефіциту.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що Кабмін вже відкладав підвищення цін на газ для населення.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Крім цього, в МВФ повідомили, що ведуть переговори з українською владою про необхідність перегляду рівня цін на газ та створення Антикорупційного суду.

Також Нафтогаз підвищив ціни на газ для підприємств вдруге за останні 3 місяці. Зокрема, у травні ціни на газ зросли на 5,2-5,5%, а з червня ціна підвищеться ще на майже 10%.

Поділитись: