Світ

Під час візиту Кирила до Варфоломія між патріархами виникла суперечка — записи розмов

29 вересня, 2018 14:40
Світ/Під час візиту Кирила до Варфоломія між патріархами виникла суперечка — записи розмов
Зберегти
Вигляд
Грецьке видання Orthodoxia.Info опублікувало витяги з переговорів патріарха Константинопольського Варфоломія і патріарха Московського Кирила, які відбулися 31 серпня 2018 року в Туреччині в резиденції Вселенського патріарха на Фанарі.

Грецьке видання Orthodoxia.Info опублікувало витяги з переговорів патріарха Константинопольського Варфоломія і патріарха Московського Кирила, які відбулися 31 серпня 2018 року в Туреччині в резиденції Вселенського патріарха на Фанарі.

Як повідомляє Orthodoxia.Info, переговори пройшли напередодні рішення Константинополя відправити в Україну екзархів і відзначились суперечкою церковних лідерів.

На тригодинний зустрічі патріархів обговорювалися питання, пов'язані з автокефалією Української православної церкви.

Вселенський патріархат наголосив, що Українська церква не належить до юрисдикції Москви, з чим Російська церква не погодилась.

«Українці не відчувають себе комфортно під владою Росії і бажають повної свободи в релігійному плані, так як вони отримали свободу в політичному відношенні, тому вони звернулися до їх Матері-Церкви», — сказав Варфоломій.

Патріарх Кирило заперечив на це і сказав, що згадані Варфоломієм люди є «політичними силами».

«Але вони представляють український народ», —  відповів патріарх Варфоломій.

Патріарх Варфоломій наголосив, що надання томосу про автокефалію — це право Церкви-Матері.

Кирило знову заперечив і заявив, що це питання «всіх православних, у тому числі РПЦ».

Варфоломій нагадав московському патріарху, що ні його, ні митрополита РПЦ Іларіона «не бажають бачити» в Україні.

Також Вселенський патріарх звинуватив митрополита Іларіона у «брехні про те, що президент Петро Порошенко давав хабара Вселенському патріархату».

«Ви можете це довести? Якщо ви не можете цього довести, то ви помиляєтеся щодо Церкви-Матері, і ви будете прокляті за це», — сказав Варфоломій.

Крім того, повідомляється, що Кирило у розмові з Варфоломієм заявив, що «ідея про український народ розробили у XIX столітті уніати».

Нагадаємо, в межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві

Раніше в УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україні назвали «грубим порушенням».

8 вересня Синод РПЦ оприлюднив заяву через рішенням Константинопольського патріархату призначити у Києві двох екзархів (повірених). Руська церква висловила «рішучий протест і глибоке обурення», а також заявила про «реальну загрозу єдності всього світового Православ'я».

Пізніше РПЦ звинуватила Константинополь у «підлості» та пригрозила розривом відносин.

Один з екзархів Вселенського патріархату, який прибув до Києва у межах підготовки до надання автокефалії Українській православній церкві, заявив, що вони приїхали працювати над вже вирішеним питанням.

Вселенський патріарх Варфоломій під час божественної літургії в Церкві святого Фоки в Стамбулі заявив, що Українська православна церква якнайшвидше отримає автокефалію, бо це її право.

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило з власної ініціативи прибув до Стамбула на зустріч з патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ МП заявили, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини